• Konkursy na ferie:-)

• 13.02.2020
        • Śniegu nie ma, wiatr wieje, zimno....

Zachęcamy uczniów do udziału w konkursach plastycznych (prace należy przynieść do szkoły do 25 II 2020):

1. KRUS „BEZPIECZNIE NA WSI: NIE RYZYKUJESZ, GDY ZWIERZĘTA ZNASZ I SZANUJESZ” http://gmina-pionki.pl/strona-3864-x_ogolnopolski_konkurs_plastyczny_dla.html

2. WORD RADOM "BEZPIECZEŃSTWO PIESZYCH I ROWERZYSTÓW W RUCHU DROGOWYM" https://www.word.radom.pl/konkurs-plastyczny-dla-uczniow-szkol-podstawowych/

3. Konkurs plastyczny o tematyce pożarniczej "Zapobiegajmy pożarom" (maks. format A3, technika dowolna trwała)

4. Konkurs plastyczny "Portret Neuronu" (format A4, technika dowolna trwała, uczeń może zgłosić więcej niż jedną pracę)

• 13.02.2020
        • W ostatni piątek przed feriami Samorząd Uczniowski zorganizował zabawę walentynkową. Apel rozpoczął się od uroczystego otwarcia "skrzynki pocztowej" do której uczniowie wrzucali liściki i kartki. Po rozdaniu walentynek, dzieci wzięły udział w grach i zabawach a następnie w dyskotece:-)

• Bezpieczne ferie- spotkanie z policjantami

• 13.02.2020
        • Przed feriami gościliśmy w naszej szkole asp. Krystiana Pająka oraz sierż. szt. Justynę Adamską. Nasi goście przyjechali aby przekazać uczniom informacje o tym jak zachowywać się bezpiecznie w czasie wypoczynku a także o zagrożeniach płynących z nadmiernego korzystania z sieci (cyberprzemoc) oraz o skutkach nałogów. Podczas pogadanki uczniowie mogli się wykazać znajomością przepisów oraz umiejętnościami radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

• Zabawa choinkowa

• 13.02.2020

W sobotę 25.01.2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Jaroszkach,  w związku z trwającym karnawałem, odbyła się  zabawa choinkowa, połączona z obchodami Dnia Babci i Dziadka. Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. To dobra okazja, by przypomnieć sobie o osobach, którym często zawdzięczamy większość rozkoszy dzieciństwa. Przecież wnuczęta to dla nich największy skarb i radość. U babci zawsze jest przyjemnie, ciepło i miło. Z dziadkiem można porozmawiać o dawnych czasach, które znane są nam tylko z kart książek historycznych. Dla dziadków zawsze jesteśmy najważniejsi. Szanujemy ich za cierpliwość, wyrozumiałość, dobroć, miłość i ogromne doświadczenie życiowe.

Wśród zaproszonych na uroczystość babć i dziadków, rodziców, a także okolicznych mieszkańców, znaleźli się również Wójt Gminy Pionki Mirosław Ziółek, przewodniczący Rady Gminy Dariusz Gonciarz, radny Konrad Dąbrowski, była dyrektor szkoły Anastazja Jasek,  proboszcz Parafii Św. Mikołaja w Jedlni ks. Janusz Smerda , a także strażacy z OSP Jaroszki.

Dzięki uprzejmości radnego pana Konrada Dąbrowskiego oprawę muzyczną na zabawie choinkowej zapewnił zespół muzyczny. Zabawą z najmłodszymi, w tym konkursem na najlepsze przebranie, pokierowały dziewczęta z ZHR, które przyjęły zaproszenie do pani dyrektor Jolanty Mazur.

Uczniowie przygotowali także liczne atrakcje, a wśród nich m.in. kawiarenkę, gdzie można było napić się pysznej kawy lub herbaty i skosztować ciast upieczonych przez rodziców. Można było także zaopatrzyć się w napoje i słodycze w sklepiku, albo zakupić los w szkolnej loterii.

Corocznie organizowana zabawa choinkowa to przede wszystkim okazja do spotkań towarzyskich, przedstawienia zrealizowanych w szkole inwestycji, integracji społeczności szkolnej,  a także ogromna radość z sukcesów uczniów i pokazanie wkładu ich pracy w przygotowanie występów dla najbliższych. Ta uroczystość nie mogłaby być zrealizowana dzięki ogromnemu wsparciu i zaangażowaniu rodziców i uczniów naszej szkoły, dlatego też pragniemy podziękować szczególnie im za pomoc i okazane wsparcie.