• Zdrowo jem, więcej wiem

• 31.01.2021
        • Prezentacja „Kolorowy talerz” została przygotowana w ramach realizacji Programu „Zdrowo jem, więcej wiem” do zadania „Dzielimy się wiedzą”. W programie bierze udział zespół „Amarantuski” do którego należą uczniowie klasy drugiej.KOLOROWY-TALERZ.pptx​​​​​​​

• Program Kuratorium- Reaguj i wspieraj

• 24.01.2021
        • Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że Kuratorium Oświaty w Warszawie we współpracy z NASK Państwowym Instytutem Badawczym, Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim, Komendą Stołeczną Policji, Urzędem Ochrony Danych Osobowych, Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli rozpoczyna realizację programu Reaguj i wspieraj. Koalicja na rzecz tworzenia bezpiecznego środowiska nauczania na odległość

Priorytetowym celem programu jest wspomaganie dzieci i młodzieży w nauce

na odległość poprzez wyposażenie rodziców i nauczycieli w wiedzę i umiejętności przydatne w organizacji bezpiecznego procesu zdalnej edukacji.

Program będzie realizowany w formie cyklu webinarów dedykowanych rodzicom i kadrze pedagogicznej, emitowanych na kanale youtube. Zakładana jest realizacja 3 webinarów dla rodziców oraz 3 dla nauczycieli i środowiska edukacyjnego prowadzonych

przez ekspertów tematycznych.

Poniżej załączam tematykę i planowany harmonogram poszczególnych webinarów.

Każdorazowo będzie do Państwa Dyrektorów przesłany link do adresu z dostępem do

webinaru - pierwszy webinar adresowany do rodziców będzie dostępny pod adresem:

l.p. Tematyka webinarów Planowany

termin emisji

Webinary adresowane do rodziców (czas trwania ok. 40 min.)

1. Potrzeby psychiczne, społeczne i emocjonalne dzieci i

młodzieży w okresie pandemii.

21.01.2021r.

godz.18.00

2. Sposoby wspomagania dzieci w nauce. Czas na naukę i relaks.

Atrakcyjne narzędzia i materiały online.

11.02.2021r.

3. Młodzi użytkownicy internetu –wyzwania, bezpieczeństwo,

ochrona wizerunku w sieci. Co wiemy, o czym nie wiemy , a

czego się nie domyślamy czyli jak towarzyszyć dziecku w

cyfrowym świecie ?

25.02.2021r.

godz.18.00

Webinary adresowane do kadry pedagogicznej (czas trwania ok. 60 min.)

4. Uczeń bezpieczny w sieci – jak przeciwdziałać zagrożeniom

online. Kiedy i jak reagować?

04.03.2021r.

5. Bezpieczeństwo danych osobowych w okresie kształcenia na

odległość.

11.03.2021r.

6. Organizacja procesu wspomagania ucznia ze specjalnymi

potrzebami w okresie pandemii.

25.03.2021r.

Mazowiecki Kurator Oświaty

/-/

Aurelia Michałowska

• Ankieta dla mieszkańców gminy

• 24.01.2021

Ankietyzacja w ramach opracowania
          „Gminnej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych w Gminie Pionki na lata 2021-2025”

Konieczność uchwalenia strategii przez samorząd terytorialny wynika wprost z ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej, ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym oraz ustawy z dnia 6 grudnia 2006 r. o zasadach prowadzenia polityki rozwoju.

Strategia rozwiązywania problemów społecznych jest ważnym elementem prowadzenia skutecznej polityki społecznej, ukierunkowanej na działania lokalne, umożliwiające szybkie i trafne rozpoznanie sytuacji społecznej mieszkańców.

W związku z tym, uprzejmie informujemy, że od dnia 12.01.2021 r. do 26.01.2021 r. wszyscy zainteresowani mieszkańcy Gminy mogą wziąć udział w badaniu ankietowym, którego celem jest zdiagnozowanie sytuacji społecznej. Państwa odpowiedzi pozwolą nam również określić działania, które należy podjąć w celu poprawy jakości życia mieszkańców.

Ankieta dostępna będzie w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pionkach, ul. Zwycięstwa 6, 26-670 Pionki

Ponadto ankietę można wypełnić w formie elektronicznej pod adresem: https://forms.gle/bxEeGkzXjJ9hHtc88

Zachęcamy do elektronicznego wypełnienia ankiety.

Dziękujemy za udział w badaniu.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pionkach

ul. Zwycięstwa 6

26-670 Pionki

tel.: 48 384 82 52, 48 612 40 50