• Dzień Weterana, Szacunek i Wsparcie- napisz list lub kartkę

• 25.04.2021
        • Zachęcamy wszystkich uczniów do przyłączenia się do akcji "Misja Weteran- Szanuję i Wspieram".

29 maja obchodzimy Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa oraz Międzynarodowy Dzień Uczestników Misji Pokojowych, ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.

Niech udział dzieci, młodzieży i dorosłych w tym dniu będzie widoczną miarą szacunku i wsparcia dla przedstawicieli służb mundurowych, którzy swoją codzienną służbą, często daleko poza granicami naszego kraju, dbają o to, aby nasza Ojczyzna pozostała wolna od zagrożeń otaczającego świata a społeczeństwo kraju, dla którego służą lub służyli mogło dzięki ich obecności odbudować swoją państwowość i spokojną codzienność.

Wyślijmy list, kartę lub laurkę do weteranów Misji poza granicami Polski - żołnierzy, strażaków, policjantów i funkcjonariuszy straży granicznej - doceńmy ich odwagę, poświęcenie i niesioną pomoc.

Sprawy organizacyjne:

Zadaniem uczestników jest napisanie listu lub samodzielne wykonanie kartki (laurki) ze słowami podziękowania, docenienia i wsparcia. Można również napisać pozdrowienia dla weteranów na pocztówce ze swojej miejscowości (pocztówki nie adresujemy ani nie przyklejamy znaczka).

Placówka biorąca udział w Akcji przesyła zebrane prace w jednej, zbiorczej kopercie.

Koperta powinna zawierać pełne dane nadawcy.

Prace należy przesłać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 7 maja 2021 roku na adres:

Klub 18 bpd "Dom Żołnierza", 43-300 Bielsko-Biała, ul. Broniewskiego 27

Otrzymane prace zostaną skierowane do Instytucji - Partnerów Akcji i zostaną przekazane weteranom w kraju oraz tym, którzy obecnie pełnią służbę na misjach.

Kartki i listy z pewnością wywołają uśmiechy na twarzach Weteranów.

To okazja do kontaktu z tymi wyjątkowymi osobami

i możliwość przekazania im kilku słów wdzięczności za udział w misjach.

W prosty sposób możemy podziękować uczestnikom misji

za ich odwagę i patriotyczną postawę.

Placówki, które wezmą udział w Akcji otrzymają podziękowania.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W AKCJI

POTRZEBUJEMY DUŻO KARTEK - POTRZEBUJEMY WASZEJ POMOCY

WETERANI CZEKAJĄ NA WASZE ŻYCZENIA

• Światowy Dzień Ziemi 2021r. – „Przywróć naszą Ziemię”

• 23.04.2021
        • Dzień Ziemi to święto obchodzone na całym świecie 22 kwietnia. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”. Z powodu pandemii obchody Dnia Ziemi odbywają się w naszej szkole świecie wirtualnym. Nauka odbywa się zdalnie, ale chcemy pokazać, że pomimo pandemii pamiętamy o tym jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Prezentujemy prace naszych uczniów.