• Dzień Świadomości Autyzmu

• 21.04.2024
        • Na znak solidarności z Autystykami obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Autyzmu. Tego dnia wszyscy przyszli ubrani na niebiesko. Uczniom został przedstawiony filmik na ten temat sposobu komunikacji z Autystykami oraz odbyła się krótka prelekcja na ten temat. Akcja miała na celu promowanie otwartości, empatii i zrozumienia do odmiennych potrzeb i możliwości osób ze spektrum autyzmu.

• Spotkanie wielkanocne

• 21.04.2024
        • Tradycją naszej szkoły są spotkania wielkanocne podczas których przybliżamy zwyczaje wielkanocne. Tak było i w tym roku- uczniowie przedstawili montaż słowno- muzyczny zatytułowany "Malowane Święta". Nie zabrakło informacji o pisankach, świeconce czy śmigusie- dyngusie. Został przypomniany zwyczaj wożenia "kurka".

• Wiosenne warsztaty

• 21.04.2024
        • Dziękujemy pani Joannie Kozłowskiej za poprowadzenie wiosennych warsztatów. Podczas zajęć powstały piękne i pomysłowe ozdoby, które wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Pani Joanna pokazała ciekawe techniki ułatwiające wykonanie stroików oraz podzieliła się wiedzą dotyczącą wiosennych roślin.

• Laureaci konkursu religijnego

• 21.04.2024
        • Oto laureaci szkolnego etapu konkursu Wiedzy Religijnej dla klas VII-VIII. Konkurs zatytułowany jest: „Św. Franciszek –kochający syn Kościoła" i organizowany przez Wydział Katechetyczny Kurii Diecezji Radomskiej.

1 miejsce Maja Strojek

2 miejsce Helena Grzywacz i Jan Jasek

3 miejsce Weronika Jaroszek

Do kolejnego etapu przeszła Maja Strojek.

serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów:-)

• Laureat konkursu dot. wiedzy pożarniczej

• Gratulacje!!!

Przemysław Tabor (kl V) zajął III miejsce w powiatowym konkursie "Test wiedzy- praca Straży Pożarnej". Konkurs został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Radomiu.

• Laureatka konkursu plastycznego

• Gratulacje!!!

Weronika Jaroszek (kl VII) zdobyła 1 miejsce w konkursiw na najpiekniejszą palmę wielkanocną. Konkurs został zorganizowany przez Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów:-)

• Pierwszy Dzień Wiosny- Dzień Kolorowej Skarpetki

• 13.04.2024
        • Dzień 21 marca jest kolorowy nie tylko z powodu Pierwszego Dnia Wiosny. To właśnie tego dnia obchodzimy rownież Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.

Celem tego święta jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z tym zespołem. Ludzie na całym świecie zakładają w tym dniu dwie różne skarpetki, aby w ten sposób okazać swoją solidarność z tymi osobami. Dzięki takiemu zachowaniu wysyłamy sygnał, że akceptujemy odmienność osób z taką niepełnosprawnością. Oczywiście mieliśmy ubrane dwie różne skarpetki,. Z okazji Dnia Wiosny uczniowie rozwiązywali zagadki i krzyżówki wiosenne. Było radośnie, kolorowo i bezplecakowo:-)

• Dzień liczby Pi

• 13.04.2024
        • 14 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Liczby PI. Dlaczego akurat wtedy?

Ponieważ liczba PI w przybliżeniu to 3,14 więc wybrano na to święto czternasty dzień trzeciego miesiąca.

Z tej okazji zostały przygotowane różne atrakcje, gry i zabawy wszystkie związane z tą wyjatkową liczbą.