• Spotkanie z pisarką Panią Ewą Stadtmuller.

• 16.06.2024
        • W dniu 28.05.2024 uczniowie klasy I i oddziału przedszkolnego z Jaroszek odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczna w Jedlni. W tym dniu gościła tam pisarka Pani Ewa Stadtmuller, autorka książek dla dzieci i opracowań baśni i legend.

Spotkanie było bardzo fajne, a dzieci wspólnie z pisarką układały wierszyki i odpowiadały na zadawane pytania i odgadywały zagadki. Oprócz opowieści o książkach autorka przedstawiła fragmenty teatrzyku kukiełkowego, w którym brały udział zwierzątka co bardzo spodobało się naszym milusińskim uczestnikom.

Ewa Stadtmuller to absolwentka filologii polskiej, była nauczycielka języka polskiego, która zadebiutowała w 1992 r. bajką "O tym jak robaczek świętojański otrzymał świetlistą szatkę". Obecnie jak nam zdradziła ma na swoim koncie ponad dwieście książeczek dla dzieci.

Na zakończenie dzieci mogły sobie zakupić książeczki autorki z autografem.

• Wycieczka do Parku Rozrywki i Edukacji „Farma Iluzji”

• 16.06.2024
        • Dnia 22 maja przedszkolaki  naszej szkoły wybrały się na wycieczkę do Parku Rozrywki i Edukacji „Farma Iluzji” – „gdzie nic nie jest takie, jakie się z pozoru wydaje…”   Wizytę rozpoczęły od lekcji „Iluzja na wesoło”, podczas której prowadząca zajęcia wprowadziła nas w tematykę złudzeń optycznych. Następnie zaczęła się prawdziwa przygoda z magią. Dzieci zwiedziły Muzeum Iluzji, w którym miały problem z przejściem przez salę pełną luster, oglądały się w krzywych zwierciadłach, czy próbowały schwycić hologramy. Następnie odkrywały tajemnice Lewitującego Kranu i Studni Nieskończoności.
          Wielką atrakcją była niewątpliwie Latająca Chata Tajemnic – drewniany domek, w którym dzieją się istne czary: woda płynie do góry, ludzie nie mogą utrzymać równowagi, a także przepływ tratwami itp. Zaciekawiła nas także duże krzesło i stół olbrzyma, przy których czuliśmy się jak krasnoludki.

Uczniowie zmierzyli się także z wiklinowym labiryntem pełnym nieoczekiwanych zakamarków i ślepych tuneli. Następnie wzięli udział w warsztatach plastycznych, na których ozdabiali drewnianego smoka. Podczas pobytu na Farmie Iluzji nie zabrakło również mini zoo, gdzie zobaczyliśmy afrykańskie kozy oraz króliki i kucyki.  Moment grozy  przeżyliśmy podczas wędrówki w głąb kopalni, gdzie spotkaliśmy ducha właściciela farmy.
           „Szaleństwa bez granic” dostarczył maluchom Plac Zabaw z  dmuchawcami, karuzelami i innymi atrakcjami, gdzie mogły wybawić się do woli.                                                                               Wycieczkę do „Farmy Iluzji” z pewnością będziemy długo wspominać, wniosła ona w nasze życie wiele nauki i zabawy. Dostarczyła nam ona wielu wspaniałych i niezapomnianych wrażeń!

• Laureaci konkursu recytatorskiego

• 16.06.2024
        • 23 maja 2024 roku nasi uczniowie reprezentowali szkołę w V POWIATOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM POEZJI JANA PAWŁA II. Konkurs odbył się w PSP nr 5 w Pionkach. Było aż 43 recytatorów. Z naszej szkoły wyłoniono aż 6 laureatów, a jeden uczeń otrzymał wyróżnienie! W kategorii klas "0": I miejsce - Iga Deja (op. pani Małgorzata Amanowicz) III miejsce - Zuzanna Drózd (op. pani Małgorzata Amanowicz) W kategorii klas I – III: II miejsce: Kalina Drózd (op. pani Milena Brzyska) III miejsce: Joanna Wolska (op. pani Milena Brzyska) W kategorii klas IV – VI: wyróżnienie: Przemysław Tabor (op. pani Edyta Bator) W kategorii klas VII -VIII: I miejsce: Maja Strojek (op. pani Edyta Bator) III miejsce: Weronika Jaroszek (op. pani Edyta Bator) Nagrodzeni otrzymali statuetki i inne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Radomiu i Urząd Miasta Pionki. Wszystkim recytatorom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! https://psp5.pionki.pl/v-powiatowy-konkurs-recytatorski-poezji-jana-pawla-ii/

psp5.pionki.pl