• Laureatki konkursu plastycznego

    • 25.01.2023
    • Gratulacje!!!Piękne prace plastyczne naszych uczennic nagrodzone w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Karta ze Świąt i zabawka choinkowa”. Konkurs został zorganizowany przez Dom Kultury Borki w Radomiu.

     Laureatki:

     Helena Grzywacz (kl VI) I miejsce

     Agnieszka Wolska (kl VIII) I miejsce

     Antonina Jasek (kl I) II miejsce

     Róża Grzywacz (kl IV) III miejsce

      

     Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów:-)

      

    • Dzień Osób Niepełnosprawnych

    • 25.01.2023
    • 3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Aby uczcić ten dzień, w naszej szkole odbyły się warsztaty edukacyjne przeprowadzone przez panią Izabelę Jasek oraz panią Emilię Stankiewicz, nauczycielki z Zespołu Szkół Specjalnych im. J. Śniadeckiego w Pionkach. Na warsztatach przedstawione zostały pomoce terapeutyczne stosowane u dzieci z różnego rodzaju zaburzeniami sensorycznymi. Podczas spotkania poruszone zostały takie kwestie jak: prawa osób z niepełnosprawnością, idea tolerancji, otwartość i szacunek dla drugiego człowieka, korzyści płynące z integracji osób niepełnosprawnych w środowisku. Dzięki tym warsztatom nasi uczniowie dowiedzieli się czym jest niepełnosprawność, w tym autyzm oraz z jakimi trudnościami spotykają się dzieci z tym spectrum. Spotkanie miało na celu wyrażenie solidarności z osobami niepełnosprawnymi oraz uwrażliwienie ich na potrzeby osób z dysfunkcjami.

    • Kartki świąteczne

    • 22.12.2022
    • Najlepsze życzenia świąteczne to te napisane na własnoręcznie zrobionych kartkach. Jak co roku uczniowie stanęli na wysokości zadania i wykonali przepiękne kartki świąteczne, które przekazaliśmy do osób i instytucji zaprzyjaźnionych z nasza szkołą.

    • Laureaci konkursu plastycznego

    • 14.12.2022
    • Gratulacje!!!Troje uczniów z klasy IV- Kacper Drózd, Róża Grzywacz oraz Michalina Sosnowska otrzymało wyróżnienia w konkursie plastycznym " Nie czas na nudę". Konkurs został zorganizowany w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy UmysłSerdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów:-)

    • Laureat konkursu literackiego

    • 14.12.2022
    • Jan Jasek (kl VI) został laureatem w konkursie literackim "Patriotyczna jesień piórem malowana". Konkurs został zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Pionkach. Zadaniem konkursowym było napisanie wiersza o tematyce jesienno- patriotycznej.Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów:-)

    • Dokarmianie ptaków

    • 14.12.2022
    • Uczniowie z PSP im. Jana Kochanowskiego w Jaroszkach kontynuują dokarmianie ptaków. Zima jest czasem, w którym ptaki wymagają szczególnej troski ze strony człowieka. Szukanie pożywienia w śniegowym puchu zabiera ptakom dużo energii. Pamiętamy o regularnym dokarmianiu naszych skrzydlatych przyjaciół. Zbiórkę karmy prowadzi Szkolne Koło Wolontariatu. Dziękujemy Nadleśnictwu Kozienice za podarowanie kul tłuszczowo-nasiennych.

    • Bezpieczeństwo to podstawa- spotkanie z funkcjonariuszami Komisariatu Policji w Pionkach

    • 13.12.2022
    • Tematem spotkania było teoretyczne i praktyczne utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w szkole jak i w domu. Policjanci omawiali z dziećmi zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, a w szczególności zasady bezpiecznej drogi do szkoły. Przypomnieli również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze.Punktem kończącym spotkanie była miła niespodzianka ze strony naszych gości w postaci odblasków i planów lekcji dla uczniów.Serdecznie dziękujemy, mł. asp. Justynie Adamskiej oraz asp. szt. Krystianowi Pająkowi, za przybycie do naszej szkoły oraz za przeprowadzone zajęci

    • Wizyta Świętego Mikołaja

    • 12.12.2022
    •  

      

               Wtorek… 6 grudnia… długo wyczekiwany dzień, w którym dzieci jak zaczarowane same szybko wstały i bez żadnego ociągania pojawiły się w szkole. Każde dziecko cały rok ciężko pracowało na to, aby właśnie w tym dniu spotkać Świętego Mikołaja i móc odebrać od Niego podarunek.

     Nasi uczniowie bardzo starają się… „być grzecznym” i doskonale wiedzą że Mikołaj… „cały czas na nich patrzy”. Od samego rana dzieci podekscytowane wyczekiwały Świętego nasłuchując radosnego okrzyku „ho, ho, ho!” i odgłosów dzwonków sań.

     Za każdym razem gdy tylko otwierały się drzwi od sali wszystkie dzieci aż zatrzymywały oddech z wrażenia. Aż w końcu rozległo się mocne pukanie do drzwi, te uchyliły się a w progu stanął On… Święty Mikołaj!

     Gdy zasiadł wygodnie na specjalnie przygotowanym fotelu w towarzystwie elfa nastała cisza. Dzieci przywitały gościa i nastąpił długo wyczekiwany moment… wręczania prezentów. Mikołaj niczym gwiazdor dzielnie pozował do zdjęć biorąc na kolana kolejno po sobie dzieci. Każda z grup w ramach podziękowania za przybycie i otrzymane podarunki wyrecytowała dla Świętego Mikołaja wierszyk lub zaśpiewała piosenkę.

     Atmosfera spotkania była magiczna. Każdy w tym dniu został obdarowany prezentem. Gdy tylko nasz gość się z nami pożegnał szeleszczące paczki w rączkach dzieci zostały otworzone. Bardzo się cieszyły z podarunków które otrzymały. Wracając do domu z wypiekami na twarzy opowiadały swym Rodzicom o spotkaniu jakie miało miejsce w szkole.

     „Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i za radość jaką podarowałeś naszym uczniom. Do zobaczenia za rok!”.

    • Dzień Wolontariusza

    • 07.12.2022
    •   5 grudnia był Międzynarodowy Dzień Wolontariusza i właśnie z tej okazji Szkolne Koło Wolontariatu „Podaruj Serce” przygotowało prezentację multimedialną obrazującą działania. Był to doskonały moment dla samych wolontariuszy, by pochwalili się zrealizowanymi inicjatywami. Uczniowie wszystkich klas na tę okoliczność przygotowali plakaty promujące akcje charytatywne. Dziękujemy uczniom naszej szkoły, nauczycielom, rodzicom za aktywne włącznie się w prowadzone akcje: „Wkręć się w pomaganie” – zbieranie korków, sprzedaż pomocy naukowych – cegiełek w ramach akcji „Szkoło Pomóż i TY”, zbiórka monet „Góra Grosza” w ramach XXIII edycji, „Przynieś coś pluszowego dla dziecka chorego” – zbiórka zabawek pluszaków i ich przekazanie do Stacji Pogotowia Ratunkowego oraz Radomskiego Szpitala Specjalistycznego im. dra Tytusa Chałubińskiego w Radomiu, zbiórka rzeczowa dla czworonogów z Pionkowskiego Przytuliska dla Zwierząt, zbiórka karmy dla ptaków, dokarmianie ptaków, porządkowanie Miejsc Pamięci Narodowej.

             Wszystkim wolontariuszom dziękujemy za współpracę i zaangażowanie, za Wasze wielkie serca, za to, że poświęcacie swój czas.

    • Spotkanie z jeżem- warsztaty przyrodnicze z panią Aleksandrą Kołacz

    • 07.12.2022
    •       1 grudnia odbyły się w naszej szkole zajęcia edukacyjne dla klas 0/3 z  przedstawicielem Kozienickiego Parku Krajobrazowego - panią Aleksandrą Kołacz. Najpierw była pogadanka połączona z ciekawą prezentacją, a potem warsztaty. Dzieci uczyły się o zimowych zmianach w przyrodzie i znaczeniu czystego powietrza dla naszego zdrowia. Poznały kilka ciekawostek na temat życia jeży, zobaczyły czym jeże się żywią oraz mogły sprawdzić, czy kolce faktycznie kłują.

      Było barwnie, kolorowo i oczywiście naukowo. To były wspaniałe zajęcia, za co serdecznie dziękujemy pani Oli i mamy nadzieję na kolejne spotkania.

      

    • Dzień Misia na wesoło

    • 07.12.2022
    • Kto z nas nie miał w dzieciństwie swojego ukochanego pluszowego misia, takiego, bez którego nie można było zasnąć? 25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel maluchów i najmilsza przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Jaka jest jego historia?

     Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny. Warto przy tej okazji dodać, że z powstaniem pluszowego misia wiąże się cała legenda sięgająca 1902 roku. Wszystko zaczęło się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta. W 1902 roku wybrał się on z przyjaciółmi na polowanie. W trakcie wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent stanął w obronie zwierzaka i nakazał jego uwolnienie. Całą historię zilustrowano komiksem w dzienniku „Washington Post”. Historia zainspirowała Morrisa Mitchoma, producenta zabawek i właściciela sklepu z zabawkami w Nowym Yorku. Stworzył on nową zabawkę dla dzieci w formie pluszowego misia. Autor nazwał go Teddy’s Bear, nawiązując do imienia prezydenta USA. Tym samym pierwszy miś maskotka powstał 117 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie. Pluszowy miś przez lata był także bohaterem wielu bajek i filmów dla dzieci. Zdecydowanie do najpopularniejszych należy Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Colargol czy Paddington.

     W tym roku każdy chętny uczeń przyniósł do szkoły swojego misia. Uczniowie obejrzeli prezentację „W misiowej krainie” dotyczącą historii pluszowego misia, zapoznali się ze zwyczajami niedźwiedzi , wykonywali zadania matematyczne, kodowali, oglądali bajki „Miś Uszatek”, układali puzzle i zatańczyli misiowy taniec „ Gumi miś”. Wybrano najmniejszego misia, którego właścicielką jest Nadia Złotkowska z przedszkola. Największym misiem może pochwalić się Franciszek Jasek z klasy III.

     Na zakończenie zajęć każde dziecko narysowało portret swojego ukochanego misia. Wszyscy ucieszyli się z wizyty dużego misia który częstował dzieci miodowymi cukierkami.

     Cały dzień upłynął w bardzo sympatycznej, ciepłej i rodzinnej atmosferze. Wszyscy przypomnieli sobie o swoich przyjaciołach, może troszeczkę zapomnianych. Na podsumowanie zajęć stwierdziliśmy zgodnie ,że świat bez przyjaciół byłby bardzo ubogi . Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie za rok.

    • Laureaci konkursu wokalnego

    • 05.12.2022
    • GRATULACJE!!!

      

     30 listopada 2022 roku odbył się konkurs wokalny dla najmłodszych „Cztery Pory Roku Jesień” organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach. W konkursie wzięło udział 39 uczestników w trzech kategoriach artystycznych: solista, duet oraz zespół.

     Spośród wykonawców jury wyłoniło laureatów, wśród których byli uczniowie naszej szkoły:

     KATEGORIA PRZEDSZKOLA

     Solista

     • I miejsce – Antonina Sosnowska

     KATEGORIA SZKOŁA PODSTAWOWA

     Solista

     • II miejsce – Antonina Jasek

     Duet

     • II miejsce – Alicja Ałdaś i Julia Sokólska

     Zespół

     • II miejsce – Lena Król, Maja Tarczyńska, Kazimierz Siarkiewicz, Kacper Oliwa