• Dzień Edukacji Narodowej

    • 13.10.2021
    • W środę 13 października 2021r.  odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Była to okazja do podziękowań dla nauczycieli i pracowników szkoły za ich pracę.

     Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor szkoły, która podziękowała za przygotowanie akademii oraz złożyła życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom, jednocześnie dziękując za ich ciężką i efektywną pracę.

     Dla uczczenia tego święta uczniowie zaprezentowali program artystyczny. Nie zabrakło w nim słów podziękowań i uznania za trud wychowawczy i dydaktyczny oraz humorystycznych scenek zaczerpniętych ze  szkolnego życia.

      

    • Akcja Wolontariatu

    • 10.10.2021
    • Zachęcamy uczniów do przyłączenia się do szkolnej akcji prowadzonej przez wolontariat "Zbiórka kawy, herbaty i cukru dla osób bezdomnych".

    • Wypieki kl II

    • 10.10.2021
    • Chłopcy z klasy drugiej w ramach koła ,, Mały badacz i odkrywca" badali ostatnio jak powstaje ciasto. Wyczarowali ,, Najłatwiejsze ciasto w świecie" i ,, Zebrę". Własnoręcznie wykonane placki bardzo smakowały.

    • Spotkanie z panią Lidią Zaczyńską

    • 10.10.2021
    • 30.09.2021 r. gościliśmy w naszej szkole panią Lidię Zaczyńską z Nadleśnictwa Kozienice w Pionkach. Pani Lidia przeprowadziła spotkanie z uczniami klas I – III na temat jesiennych zmian w przyrodzie oraz przygotowań zwierząt do zimy. Jesień to czas intensywnego gromadzenia pożywienia wśród leśnych zwierząt. Pani leśnik w bardzo ciekawy sposób opowiadała uczniom jak myszy, nornice, wiewiórki, jeże i borsuki gromadzą leśne owoce runa i drzew, by przetrać zimę. Zbierają także ściółkę, drobne gałązki, liście, czy mech, aby wyścielić sobie posłania w norach, starych dziuplach lub wśród gęstych zarośli. Podczas spotkania poruszono również temat gromadzenia przez niektóre zwierzęta zapasów w organizmie, co umożliwia im przetrwanie zimy, którą niektóre z nich w całości przesypiają. Dzieci usłyszały także wiele ciekawostek z życia zwierząt i ptaków. Dowiedziały się, czym należy je dokarmiać, aby były zdrowe. Uczniowie mogli też sprawdzić swoje wiadomości podczas rozwiązywania zagadek przyrodniczych. Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie otrzymali upominki. To była wspaniała lekcja przyrody.

    • DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA U TYGRYSKÓW

    • 10.10.2021
    •  

     Wszyscy swoje święto mają. Tańczą, skaczą i śpiewają. Przedszkolaki przykład dają. I też swoje święto mają !!!”

          Grupa „Tygryski „hucznie obchodziła Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.
     Nie odbyło się bez dużej ilości świetnej zabawy i uśmiechu. Przedszkolaki chętnie brały udział w zaproponowanych aktywnościach: zabawy z chustą animacyjną, tańce, bajki, wyklejanie tygryska, magiczny dywan. Dużo radości sprawiły nowe kolorowe i kreatywne zabawki. Każde dziecko otrzymało medal i dyplom dla Super Przedszkolaka. Tygryski odwiedziła pani dyrektor Jolanta Mazur przekazując prezent i słodkości, życząc radosnego dnia.
     Przedszkolaki brały udział w Ogólnopolskiej Akcji „Dzień Przedszkolaka to ważne święto -uczcijmy je razem tańcem i piosenką” Otrzymały pamiątkowy dyplom. Nad radosnym dniem czuwała wychowawczyni pani Małgorzata Amanowicz.

    • Wybory Zarządu Samorządu Uczniowskiego

    • 07.10.2021
    • W poniedziałek 4 października mialy miejsce w naszej szkole prawdziwe wybory. Tego dnia odbyło się głosowanie, które miało na celu wyłonienie Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Po bardzo ciekawej i twórczej prezentacji programów przez kandydatki, odbyły się wybory. 

      


     Zarząd Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2021/2022:

     Przewodniczaca: Anna Sułek kl VIII

     Zastępca: Klaudia Stankiewicz kl VII

     Skarbnik: Martyna Molendowska kl VII

     Sekretarz: Kinga Miękus kl VII

      

     Gratulujemy i życzymy owocnej pracy w bieżącym roku szkolnym.

    • Prace uczniów

    • 07.10.2021
    • Takie kolorowe i pomysłowe kartki wykonali uczniowie kl IV- VIII. Laurki z życzeniami z okazji Dnia Edukacji Narodowej zostaną dostarczone "szkolną pocztą" do emerytowanych pań nauczycielek oraz do pracowników Gminnego Zarządu Oświaty w Pionkach.

    • Światowe Dni Tabliczki Mnożenia

    • 07.10.2021
    • SDTM.pdf​​​​​​​

     W piątek 1.października już po raz kolejny uczestniczyliśmy w Światowych Dniach Tabliczki Mnożenia który już od 11-tu lat łączy ze sobą szkoły z całego świata. W tym roku uczestniczyło aż 5643 szkoły. W naszej szkole w tym dniu egzamin zdawaliśmy w klasach zdobywając tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia, Piłkarza matematyka lub Królowej lub Króla skakanki. Uczniowie grali także na lekcjach w "Matematyczne statki", "Ja mam kto ma?", "Węże" i "Tabliczkowe memory".Uczniowie starszych klas poznawali sposoby na szybkie mnożenie także liczb większych jak 10-sięć. Zobaczcie jak było wesoło.......

    • Ślubowanie Pierwszoklasistów

    • 03.10.2021
    • 1 października odbyła się w naszej szkole niezwykle ważna i podniosła uroczystość- Ślubowanie Pierwszoklasistów. Ten dzień jest zawsze wyjątkowy i wzruszający, nie tylko dla społeczności szkolnej ale również dla rodziców. Uczniowie klasy I uświetnili uroczystość swoim pięknym występem- zadeklamowali wierszyki, śpiewali piosenki oraz bezbłędnie zdali Test Wiedzy Pierwszoklasisty, tym samym udowodnili, że dorośli już do bycia prawomocnym uczniem Publicznej Szkoły Podstawowej im. J. Kochanowskiego w Jaroszkach. Pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania uczniów. Natomiast koledzy z klasy II złożyli życzenia pierwszoklasistom oraz wręczyli drobne upominki i własnoręcznie wykonane zakładki do książek. Na zakończenie uroczystości wystąpił zespół "Cyraneczka", ktory przypomniał najbardziej znane piosenki ludowe. To był piękny i uroczysty dzień🙂

    • Dzień Chłopaka

    • 03.10.2021
    • 30 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Chłopaka. Świętowanie tego Tego dnia rozpoczęła pani dyrektor składając życzenia wszystkim chłopcom. Następnie, zgodnie ze szkolną tradycją, odbyły się zawody i konkursy w których brali udział chłopcy. Nie zabrakło pozytywnych wrażeń i dużo uśmiechu. Uczestnicy wykazali się nie tylko rozległą wiedzą ale również zdolnościami sportowymi i akrobatycznymi. Brawo dla wszystkich odważnych chłopaków, którym niestraszne były zadania przygotowane przez Annę Sułek (kl VIII).

    • Nagrody dla zespołu Amarantuski

    • 03.10.2021
    • 28 września uczniowie klasy 3 oraz opiekun zespołu p. Anna Winiarska otrzymali nagrody i dyplomy w ramach 11 edycji projektu „Zdrowo jem, więcej wiem”. Nagrody najlepszemu zespołowi w Polsce wręczyła pani dyrektor Jolanta Mazur na apelu przy całej społeczności szkolnej. 

         Przypomnimy, że do projektu zgłosiło się 2600 zespołów z całej Polski. Spośród nich zostało wyłonionych 27 najlepszych  a zespołem najlepszym w Polsce jest zespół „Amarantuski” z PSP im. Jana Kochanowskiego w jaroszkach. Zespół „Amarantuski” zajął 3 miejsce w etapie jesienno-zimowym, 1 miejsca w etapie wiosennym i klasyfikacji Grand Prix.

         Organizatorem projektu jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska. Projekt jest pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta Agaty Kornhauser-Dudy.     dypolm-fundacja.pdf​​​​​​​


     dyplom-Amarantuski.pdf​​​​​​​

    • „Sprzątanie Świata” w PSP w Jaroszkach

    • 28.09.2021
    •  

     Jak co roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Jaroszkach wzięli udział w największej ogólnopolskiej akcji ekologicznej: Sprzątanie świata – Polska, koordynowanej przez Fundację Nasza Ziemia, która w tym roku przebiegała pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”. Działania rozpoczęliśmy od kampanii informacyjnej, aby każdy uczeń mógł znaleźć w programie akcji tematykę, która najbardziej go interesuje.

     17.09.2021 r. gościliśmy w PSP w Jaroszkach panią Aleksandrę Kołacz, starszego specjalistę do spraw ekologii z Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych. Pani Aleksandra przeprowadziła pogadankę oraz warsztaty, które miały na celu przypomnienie o zasadach prawidłowego segregowania odpadów. Uczniowie wykonali plakaty, które zawierały hasła zachęcające do dbania o naszą planetę. Nasz gość przywiózł również upominki dla uczniów.

     Ze względu na nieprzychylną aurę, uczniowie wraz z wychowawcami uprzątali teren przy szkole oraz wzdłuż okolicznych dróg w innym terminie, w ramach lekcji wychowawczych. Podjęta została także inicjatywa zasadzenia przez każdą z klas krokusów w ogrodzie szkolnym. W przyszłym roku będziemy mieć różnobarwny dywan, który zwiastował będzie początek upragnionej wiosny.

     Zgodnie z tradycją uczniowie piekli kiełbaski i spędzali czas na wspólnej zabawie i rozmowach oraz oglądaniu w klasach filmów o tematyce ekologicznej.

      

    • Klasa 3 podąża śladami historii

    • 27.09.2021
    •  „Śladami historii – część II”

      „Miłość do regionu to doskonała droga do nauczania miłości Ojczyzny.(…) Za to kształcenie pozostajemy odpowiedzialni przed Bogiem i historią.”

                                                                              Florian Plit

         

     Uczniowie klasy trzeciej 16 września, pod kierunkiem wychowawczyni Anny Winiarskiej, udali się na drugą część wyprawy śladami historii. Nasza najbliższa okolica obfituje w miejsca pamięci narodowej. Jak ważne jest poznawanie takich miejsc, wie chyba każdy z nas, dlatego musimy dbać o tożsamość narodową oraz uczyć dzieci przywiązania do historii i tradycji.

     Tym razem udaliśmy się na cmentarz parafialny dla uczczenia pamięci ofiar II wojny światowej w 82 rocznicę agresji niemieckiej na Polskę. Odwiedziliśmy zbiorową mogiłę Junaków zamordowanych przez Niemców. Uczniowie wysłuchali krótkiej historii dotyczącej tego miejsca, zapalili znicz, modlitwą „Wieczny odpoczynek” i chwilą ciszy uczciliśmy pamięć poległych Junaków.

     Następnie zatrzymaliśmy się przy grobie dwóch młodych mężczyzn 26-letniego Piotra Kluzia i 19-letniego Marcela Baryłko, którzy zginęli 10 lipca 1944 roku w walce z okupantem niemieckim. Nauczyciel poinformował uczniów, że brat Piotra Kluzia Józef walczył pod Monte Cassino i zginął 19 maja 1944 r. i tam został pochowany.

     Kolejny przystanek na trasie to miejsce, w którym co roku 15 sierpnia odbywają się msze św. w intencji poległych za Ojczyznę. Zgromadzone wokół Krzyża dzieci dowiedziały się, że 17 września obchodzimy rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętając o tej tragicznej karcie historii wspólnie pomodlono się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie Ojczyzny.

     Pobyt w tym wyjątkowym miejscu, był dla wszystkich uczestników doskonałą lekcją historii, wprowadzającą w świat wartości społecznych, moralnych i patriotycznych.

                                                                                                     Anna Winiarska

    • Zdrowo jem, więcej wiem

    • 19.09.2021
    • Crumble śliwkowe w wykonaniu uczniów klasy III. W nowym roku szkolnym uczniowie klasy III rozpoczęli zajęcia kulinarne od wykonania Crumble ze śliwkami. Sezon na śliwki rozpoczął się już pod koniec lipca i trwa do października. Mamy więc jeszcze trochę czasu, aby cieszyć się smakiem tych słodkich, owoców. Pod nadzorem wychowawczyni Anny Winiarskiej uczniowie klasy III upiekli pyszne śliwkowe Crumble.

    • GRATULACJE!!!

    • 12.09.2021
    • Serdecznie gratulujemy naszym wspaniałym uczniom, którzy otrzymali Stypedium Wójta Gminy Pionki za wysokie wyniki w nauce oraz za promowanie Gminy Pionki w roku szkolnym 2020/2021. 

      

     Stypendia otrzymali: 

     Helena Grzywacz

     Weronika Jaroszek

     Jan Jasek

     Maja Strojek

     Klaudia Stankiewicz

     Agnieszka Wolska

     Nina Wolska

     Julia Michałowska

     Martyna Strojek

      

     BRAWO! Życzymy dalszych sukcesów:-) 

    • Bezpieczna droga do szkoły

    • 12.09.2021
    • Najmłodsi uczniowie poznawali zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Dzieci poznały znaki drogowe znajdujące się w pobliżu szkoły oraz zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Bardzo ważnym czynnikiem zwiększającym bezpieczeństwo jest noszenie elementów odblaskowych. W ramach akcji uczniowie otrzymali kamizelki, opaski, worki i breloczki odblaskowe.

    • Komunikat Gminnego Komisarza Spisowego

    • 05.09.2021
    •          Przypominam,  iż w dniach od 1 kwietnia do 30 września 2021 r. na terenie całej Polski realizowany jest Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Obowiązek spisowy dotyczy każdej osoby mieszkającej w naszej gminie. Mając na uwadze upływający czas, zwracam się do Państwa z prośbą o wsparcie  i zaangażowanie na rzecz sprawnego i pomyślnego przebiegu spisu poprzez rozpowszechnianie aktualnych informacji o spisie wśród Państwa rodzin, znajomych oraz całej społeczności lokalnej. Szczególnie mocno zachęcam do rozpowszechniania tej wiedzy wśród osób starszych, narażonych na różnego rodzaju oszustwa. Najbezpieczniej dla nich będzie się spisać z własnej inicjatywy: przez Internet (w domu lub Urzędzie Gminy, gdzie czeka specjalnie przygotowane stanowisko z komputerem oraz przeszkolony pracownik), telefonicznie (pod nr 22 279 99) oraz za pośrednictwem sprawdzonego rachmistrza. O pomoc w spisaniu można poprosić członka rodziny lub inną bliską osobę.

     Wszelkie informacje dotyczące terminów i metod spisowych NSP 2021 są dostępne na stronie internetowej https://spis.gov.pl/ .

     W razie pytań pomocą służy infolinia spisowa dostępna pod numerem 22 279 99 99.

     Zachęcam też do śledzenia i udostępniania na Państwa kontach społecznościowych informacji na temat NSP 2021 zamieszczanych przez Urząd Statystyczny w Warszawie w serwisach Facebook i Twitter: https://www.facebook.com/UrzadStatystycznywWarszawie -

      https://twitter.com/Warszawa_STAT?lang=pl .

     Narzędzia oraz procedury w zakresie bezpieczeństwa stosowane przez statystykę publiczną gwarantują pełną ochronę gromadzonych informacji. Wszystkie dane zebrane od respondentów są objęte tajemnicą statystyczną - będą należycie i starannie zabezpieczone.

     W razie pytań lub wątpliwości dotyczących NSP 2021 należy kontaktować się z Gminnym Biurem Spisowym (tel.48) 612-15-14, e-mail: ug@gmina-pionki.pl

      Przypominając o wspólnej odpowiedzialności za naszą gminę, apeluję o udział w spisie powszechnym 2021.

      

     Gminny Komisarz Spisowy

    • Biwak

    • 24.06.2021
    • W dniach 16-17 czerwca uczniowie klas 7 i 8 wraz z wychowawczyniami udali się na dwudniowy biwak do Leśnego Przystanku Historii. Po zapoznaniu z terenem i rozpakowaniu udali się pieszo do Królewskich Źródeł. Tam przeszli wszystkie leśne ścieżki. Następnie wrócili na miejsce biwakowania. Wieczorem było ognisko i pieczenie kiełbasek. W terenie zagrali w chorągiewki, piłkę nożną. Świetnie też bawili się w chowanego w ciemnościach. Późnym wieczorem było również karaoke i wspólne przeprowadzanie wywiadów. Zabawa była przednia. Wszyscy uznali, że wyjazd był za krótki.