• Prelekcja "Bezpieczne ferie". Spotkanie z policjantami.

• 18.01.2024

Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych, 9 stycznia odbyło się w naszej szkole spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z funkcjonariuszami policji sierż. Adrianem Łysakowskim, sierż. sztab Konradem Klimowiczem. Podczas prelekcji policjanci przypomnieli      o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie ferii. Szczególnie skupili się na omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu. Przypomnieli zasady postępowania wobec nieznajomej osoby: „ Nie rozmawiaj...", „Nie ufaj...", „Nie wpuszczaj do domu...”, ale również uświadomili dzieciom      do kogo mogą zwrócić się o pomoc w przypadku zgubienia się w obcym miejscu, np. na stoku narciarskim. Uczniowie mogli przypomnieć sobie, jak należy się zachować, jeśli staną się świadkami zdarzeń, w których zagrożone jest ludzkie życie oraz pod jakie numery należy dzwonić, aby uzyskać potrzebną pomoc. Ważnym elementem spotkania była rozmowa o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe.

Podczas wizyty mundurowi opowiedzieli o swoim zawodzie i zaprezentowali uczniom podstawowe elementy wyposażenia funkcjonariusza do służby.

Spotkanie policjantów z uczniami mają nie tylko wartość dydaktyczną, lecz także wychowawczą w kwestii funkcjonowania w społeczeństwie. Pozytywny obraz policjanta, skojarzenie munduru z osobą godną zaufania ułatwi dzieciom nawiązanie porozumienia w chwilach trudnych, wymagających interwencji służb mundurowych.

• Laureatka konkursu plastycznego

• 18.01.2024
        • Gratulacje dla Weroniki Jaroszek (kl VII), która wykonała wyjątkoą ozdobę choinkową. Weronika została laureatką powiatowego konkursu plastycznego

"Karta ze świąt i zabawka choinkowa". Konkurs został zorganizowany przez MDK Borki.

• Laureat konkursu plastycznego

• 18.01.2024
        • Serdeczne gratulacje i życzenia kolejnych sukcesów dla Adama Kozłowskiego (kl III), który został laureatem konkursu plastycznego "Moja bombka bożonarodzeniowa". Konkurs został zorganizowany przez MOK Pionki.

GRATULACJE!!!

• Laureatka konkursu powiatowego

• 18.01.2024
        • Brawa dla Heleny Grzywacz (kl VII), która zajęła II miejsce w powiatowym konkursie „Znam Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Konkurs został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Radomiu i wzięło w nim udział 50 uczniów.