Warsztaty dziennikarskie
- 24.03.2024
Uczniowie klas VI i VII wzięli udział w zajęciach dziennikarskich organizowanych w ramach „Złotej 10, czyli Mazowieckiej Szkółki Dziennikarskiej”. Dziennikarze Radia Radom przeprowadzili bardzo ciekawe zajęcia, podczas których uczniowie poznali tajniki pracy dziennikarskiej oraz w sposób praktyczny wykorzytali zdobytą wiedzę.
Poniżej link do strony radia:
https://radioradom.pl/trwa-9-edycja-projektu-zlota-10-czyli-mazowiecka-szkolka-dziennikarska-uczniowie-z-psp-w-jaroszkach-juz-wiedza-jak-wyglada-praca-dziennikarza/
Warsztaty dziennikarskie
- 21.03.2024
Nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach dziennikarstwa z pracownikami Radia Radom. Uczniowie klasy VI i VII pojechali do radomskiej Elektrowni na finał projektu „Złota 10, czyli Mazowiecka Szkółka Dziennikarska”. Maja Strojek została wyróżniona i znalazła się w finałowej Złotej 10, dzięki temu miała okazję zwiedzić siedzibę Radia Radom oraz poznać pracę dziennikarzy radiowych od „kuchni”.
https://radioradom.pl/trwa-9-edycja-projektu-zlota-10-czyli-mazowiecka-szkolka-dziennikarska-uczniowie-z-psp-w-jaroszkach-juz-wiedza-jak-wyglada-praca-dziennikarza/?fbclid=IwAR0ElGKgSgLjlyCXK5YCJvsVzoknXxjC9bdhpPyJX7Sh-joYLDWFOfNKtqo
Laureaci konkursu recytatorskiego
- 21.03.2024
Gratulacje!!!
15 marca odbyła się IX edycja konkursu recytatorskiego "W hołdzie polskim poetkom". Konkurs organizowany jest przez PSP 2 w Pionkach. W tym roku zgłosiła się rekordowa liczba uczestników: 65. Konkurencja była ogromna ale dwoje naszych uczniów zostało laureatami:
I miejsce Maja Strojek (kl VII)
Wyróżnienie: Adam Kozłowski (kl III), Stanisław Grzywacz (kl I)
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów:-)
https://psp2pionki.edupage.org/news/?gtnid=243#
Laureaci konkursów recytatorskich
- 21.03.2024
Gratulacje!!!
Róża Grzywacz i Władysław Grzywacz laureatami miejskich konkursów recytatorskich!!!
13 marca 2024 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach odbyły się eliminacje 47. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”, XLI Małego Konkursu Recytatorskiego oraz 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W przesłuchaniach wzięło udział 91 recytatorów. Naszą szkołę dzielnie reprezentowało 5 uczniów. Do finału 47. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” kwalifikację otrzymała Roża Grzywacz z klasy V, która w kwietniu będzie reprezentowała naszą szkołę w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie. Do eliminacji powiatowych XLI Małego Konkursu Recytatorskiego kwalifikację otrzymał Władysław Grzywacz z klasy III, a Joanna Wolska oraz Adam Kozłowski z klasy III otrzymali wyróżnienia. Eliminacje powiatowe XLI Małego Konkursu Recytatorskiego odbędą się również w kwietniu w Miejskim Ośrodku Kultury „Amfiteatr” w Radomiu. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za Różę i Władka:-)
https://mok.pionki.pl/wyniki-eliminacji-miejskich-konkursow-recytatorskich-2/
Laureaci Turnieju BRD
- 21.03.2024
Gratulacje!
Zasady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego są dobrze znane naszym uczniom. Dwie drużyny zajęły miejsca na podium w XLV Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym- eliminacje powiatowe. Turniej został zorganizowany Publicznej Szkole Podstawowej w Zawadach Starych. Zawodnicy wykazali się znajomością przepisów ruchu drogowego i zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz sprawnością podczas przejazdu po torze rowerowym i miasteczku rowerowym.
I grupa wiekowa
II miejsce: Róża Grzywacz (kl V), Michalina Sosnowska (kl V), Michał Drela (kl IV), Franciszek Jasek (kl IV)
II grupa wiekowa
III miejsce: Agata Drela (kl VI), Karolina Molendowska (kl VII), Jan Jasek (kl VII)
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów:-)
Dzień marchewki
- 21.03.2024
Będzie zdrowy każdy zuch,
gdy marchewkę je za dwóch!
U Kubusia dziarska mina,
bo marchewkę co dzień wcina.
11 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Marchewki.
Celem tego dnia było przedstawienie i promowanie spożywania warzyw i owoców jako darów natury na przykładzie marchewki, rozwijanie umiejętności współdziałania w zespole oraz zapoznanie dzieci ze sprzętem gospodarstwa domowego - sokowirówką i robotem kuchennym. Wszystkie nasze działania były związane tematycznie z marchewką.
Były zabawy ruchowe ze śpiewem „Urodziny marchewki”, pogadanki o marchewce, omawianie ilustracji, rozwiązywanie zagadek, praca plastyczna – „Wesoła marchewka”
Razem obieraliśmy marchewki, z których robiliśmy sok i chipsy marchewkowe a także ciasto marchewkowe.
Było dużo śmiechu, ale chyba właśnie o to chodziło, aby ten dzień był wyjątkowy, zdrowy, witaminowy, pomarańczowy, marchewkowy. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą piękne zdrowe i uśmiechnięte.
Laureaci konkursu plastycznego
- 10.03.2024
Gratulacje!!!
Czytanie książek to niezwykła przygoda, która jest inspiracją do wspaniałych działań. Temat konkursu "Walentynka dla bohatera książkowego" bardzo spodobał się naszym uczniom, którzy wykonali piękne prace. Laureatami konkursu organizowanego przez Miejska Biblioteka Publiczna w Pionkach zostali:
Nagrody:
Marianna Grzywacz kl 0
Lena Król kl II
Maja Tarczyńska kl II
Franciszek Jasek kl IV
Wyróżnienie:
Alicja Ałdaś kl II
https://biblioteka.pionki.pl/aktualnosc-151-wyniki_konkursu_walentynkowego.html
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów:-)
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
- 10.03.2024
- 5
20 lutego obchodziliśmy w Publicznej Szkole Podstawowej w Jaroszkach Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. W naszej szkole uczciliśmy go, biorąc udział w pogadance na temat tego święta oraz historii i zmian, jakie zachodzą w obrębie naszego języka ojczystego. Na lekcjach języka polskiego uczniowie rozwiązywali trudne zadania, dotyczące poprawnej polszczyzny. Na co dzień wydaje nam się, że dobrze znamy gramatykę języka polskiego. Jednak, gdy stykamy się z problemami językowymi, zauważamy, iż nasz język nie jest taki prosty. Jak mówić? “Wziąść” czy “wziąć”? “Pomarańcz” czy “pomarańcza”? Poprawny jest zwrot “szedłem” czy “szłem”? Cytat zapisać “w cudzysłowie” czy “w cudzysłowiu”? No i błędnie wymawiane, wszędzie słyszane przez nas słowo “włanczać”. Nasz język sprawia nam często wiele kłopotu, dlatego warto dbać o znajomość zasad pisowni, odmiany i wymowy. Dzień ten był też okazją do świetnej zabawy i ćwiczenia dykcji, bowiem chętni uczniowie zmagali się z łamańcami językowymi. Zdania: Jola lojalna, Jola nielojalna. Stół z powyłamywanymi nogami. Tata czyta cytaty Tacyta. Pocztmistrz z Tczewa. W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie. I cóż, że ze Szwecji? Są nie do wymówienia dla obcokrajowców. Te językowe łamigłówki należą do wyjątkowych, ponieważ nasz język ojczysty zajmuje wysokie miejsce w rankingach najtrudniejszych języków świata. Frazy te także nam sprawiają trudności. Mamy nadzieję, że te zajęcia i ćwiczenia zostaną zapamiętane przez uczniów i dzieci będą posługiwać się językiem polskim świadomie.
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie