• 25.02.2024
        • Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest od 2004r . DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

• Laureaci gminnych eliminacji OTWP

• 25.02.2024
        • Gratulacje!

Czworo uczniów dzielnie reprezentowało naszą szkołę podczas XLVI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Eliminacje gminne zostały przeprowadzone w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Jedlni.

Laureatami zostali:

I miejsce Michał Drela (kl IV)

III miejsce Błażej Stankiewicz (kl IV)

IV miejsce Przemysław Tabor (kl V)

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za Michała, który 9 marca weźmie udział w eliminacjach powiatowych:-)

• 18.02.2024
        • Walentynki to dzień miłości i przyjaźni. Dla uczniów naszej szkoły ten dzień stał się okazją do wspólnej zabawy i pokazania, jak dobrze i wesoło jest nam razem. Była wspólna zabawa dyskotekowa i walentynkowa poczta – rozdawane były walentynkowe karteczki, liściki, lizaki, oczywiście z serduszkami!

• Wycieczka do Radomia

• 18.02.2024
        • 9 lutego wybraliśmy się na wycieczkę do Radomia. Pierwszym punktem dnia był Koncert Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Podczas koncertu, mieliśmy możliwość wysłuchania muzyki z różnych państw np. tanga czy "Taniec lisa" oraz poznania wybitnego akordeonisty Bartosza Kołsuta. Po emocjonujących doznaniach muzycznych udaliśmy się do kina, gdzie obejrzeliśmy filmy "Emma i czarny jaguar" oraz "Cudowny chłopak. Biały ptak". Dzień zaliczamy do bardzo udanych

• DZIEŃ PIZZY

• 18.02.2024

9 lutego przedszkolaki obchodziły Światowy Dzień Pizzy.
           Nie od dzisiaj wiadomo, że jest to najlepszy przysmak naszych pociech.
          Dzisiaj jednak dowiedziały się nieco więcej o pizzy. Na zajęciach dzieci miały okazję zobaczyć jak powstaje ten kultowy włoski placek i jakich składników potrzeba, aby go przygotować. Przedszkolaki poznały również historię powstania pizzy oraz dowiedziały się, z jakiego kraju pochodzi. Po części teoretycznej, czas był zabrać się do pracy! Bawiąc się we włoskich kucharzy i ekspertów od najlepszej pizzy na świecie, dzieci krok po kroku przygotowywały ciasto, formułowały kulki drożdżowe, smarowały sosem pomidorowym, którego nie mogło zabraknąć! Następnie dzieci wybrały swoje ulubione składniki, które szybciutko znalazły się na pizzy, a swoje dzieło uwieczniły posypując serem.
           I proszę bardzo – pizza gotowa ! Oczywiście musiała jeszcze powędrować do szkolnego piekarnika na chwilę, aby się upiec. Dzieci z wielkim apetytem kosztowały i zajadały zrobioną przez siebie pizzę. Cały dzień upłynął nam w miłej i „pizzowej” atmosferze.

• DZIEŃ PĄCZKA-----U TYGRYSKÓW

• 18.02.2024

Był sobie mały, tłuściutki pączek.
          Był okrąglutki i nie miał rączek.
          Z wierzchu miał piękną, chrupiącą skórkę,
          a w środku dziurkę na konfiturkę!

Zgodnie z tradycją w Tłusty Czwartek każdy powinien zjeść pączka. Tak też było i w naszym przedszkolu.
          Dzieci  poznały tradycje i obrzędy związane z tym świętem, oraz wykonały przestrzenne prace plastyczne – pączki. Celem zajęć było doskonalenie umiejętności ugniatania, malowania oraz usprawnianie małej motoryki. Po wymalowaniu ich brązową farbą i posypaniu mąką  – wszystkie pączki wyglądały jak prawdziwe.
          Niejedna osoba chciała pokusić się zjedzeniem naszego papierowego pączka :)
          Święto było okazją do świetnej zabawy, ale też do przypomnienia i kultywowania tradycyjnych zwyczajów.

• DZIEŃ PUZZLI U TYGRYSKÓW

• 08.02.2024

Międzynarodowy Dzień Puzzli obchodzimy 29 stycznia.
           Wspólne układanie puzzli to wspaniała zabawa, która posiada walory edukacyjne.
          Pierwsze puzzle powstały ponad 200 lat temu. Zabawę stworzył John Spilsbury, który zauważył problemy dzieci w nauce geografii. Układanie map pociętych wzdłuż granic to pierwsze zabawy z puzzlami. Czego uczy układnie puzzli? Choćby wytrwałości w dążeniu do celu i koncentracji na zadaniu, bo jeśli się chce zobaczyć, co wyjdzie po złożeniu wszystkich kawałków (a kto by nie chciał?), nie ma rady: trzeba się do tego przyłożyć. Układanie puzzli od małego sprawia, że dziecko rozwija tak zwaną zdolność analizy i syntezy wzrokowej, czyli rozkładania całości na poszczególne elementy i ponownego składania ich w całość. Ponadto stymuluje rozwój mózgu, ćwiczy spostrzegawczość, koncentrację i cierpliwość. Buduje wiarę we własne możliwości, trenuje pamięć i rozwija się manualnie. Daje dziecku poczucie, że coś tworzy, ponieważ z rozsypanych elementów, które osobno nic nie przedstawiają, powstaje nagle spójny obraz.

Nasze przedszkolaki chętnie sięgają po różnego typu układanki, dlatego też idea tego dnia bardzo im się spodobała i wiele czasu w tym dniu przeznaczyły na układanie różnych obrazów, zarówno z gotowych oryginalnych elementów jak i z kawałków pociętych obrazków.