• DZIEŃ JEŻA W PRZEDSZKOLU  U TYGRYSKÓW

• 12.11.2023

10 listopada to Międzynarodowy Dzień Jeża , święto kłujących ssaków. Jeże towarzyszą nam od najmłodszych lat dzieciństwa w bajkach , wierszach, książeczkach, dlatego nasze przedszkolaki włączyły się w obchody tego nietypowego święta.

Zajęcie rozpoczęliśmy od rozwiązywania zagadek o jeżach.  Dzieci miały okazję poszerzyć oraz utrwalić swoją wiedzę dotyczącą sposobu życia jeży w ich naturalnym środowisku poprzez wysłuchanie wierszy o tych sympatycznych zimowych śpiochach.                                                   Przedszkolaki oglądały książeczki , wesoło bawiły się i tańczyły przy muzyce i piosenkach o jeżach. Była zabawa pt." Na dywanie siedzi jeż...." , „Jeżyk”, „Jeżyk i chusta animacyjna”, „Jeżyk z gazetami”.                                       Po zabawie dzieci ozdabiały jeżyki różnymi technikami plastycznymi. Przedszkolaki mogły wykazać się inwencją twórczą i ozdobić prace wg. własnego pomysłu. Dzień Jeża spędziliśmy bardzo miło i sympatycznie.

• "Śniadanie daje moc"

• 12.11.2023
        • Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia- wspólny posiłek w szkole jest świetnym sposobem aby przypomnieć naszym uczniom o tej istotnej informacji. Uczniowie przynieśli produkty z których przygotowali pyszne śniadanie: kolorowe kanapki, tosty, szaszłyki owocowe, ślimaczki omletowe, pancakes, świeżo wyciskany sok warzywno- owocowy....okazuje się, że śniadanie wcale nie musi być nudne:-) Pracę nad tymi przysmakami ułatwił uczniom sprzęt zakupiony w ramach Laboratoriów Przyszłości.

•    TEATRZYK „ LEKCJA Z DOBROCI JASIA I MAŁGOSI”

• 12.11.2023
        •    W czwartek 9 listopada 2023 roku nasi uczniowie mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt. „Lekcja z dobroci Jasia i Małgosi”.     Spektakl zaprezentował Teatr Profilaktyczny Magik z Białegostoku.   Była to zmieniona wersja dobrze nam znanej, klasycznej baśni           „Jaś i Małgosia”. Podczas oglądania teatrzyku dzieci uczyły się jak należy postępować wobec innych, zrozumiały, że dobre zachowania przynoszą wdzięczność i odwzajemnioną pomoc. Tytułowi bohaterowie, w trakcie wędrówki po lesie, prezentowali godne naśladowania wzorce zachowań w różnych sytuacjach. Jasia i Małgosię za prezentowanie właściwych postaw, spotkała nagroda – wdzięczność ze strony innych. Kiedy sami znaleźli się w potrzebie, otrzymali wsparcie ze strony spotkanych wcześniej w lesie zwierząt. Dzieci brały czynny udział w przedstawieniu, pomagając głównym bohaterom wyjść z opresji w różnych sytuacjach.

Dzięki „Lekcji z dobroci Jasia i Małgosi” dzieci miały okazję nauczyć się, jak należy postępować wobec innych, nieść pomoc słabszym, być dobrym i odpowiedzialnym.

• DZIEŃ POSTACI Z BAJEK U TYGRYSKÓW

• 12.11.2023
        • 5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt- Dzień Postaci z Bajek. Wybrana data nie jest przypadkowa- jest to dzień urodzin Walta Disney’a. Święto stało się okazją, aby przypomnieć ulubionych bajkowych bohaterów, zanurzyć się w świat magicznych historii i zainspirować dzieci z naszego przedszkola do wspólnej zabawy w „bajkowym wymiarze”

Przedszkolaki tego dnia przyszły do przedszkola w przepięknych strojach, które zaprezentowały podczas piosenki „Witajcie w naszej bajce. Teatrzyk „Trzy świnki” przybliżyły im m.in. takie wartości jak pracowitość, troskliwość, życzliwość, odwaga i zaufanie. Tego dnia rozwiązywały też zagadki słowno- obrazkowe, opowiadały o swoich ulubionych bohaterach, rysowały i kolorowały malowanki. Na koniec bajkowego, pełnego radości i dobrej zabawy dnia, zrobiono pamiątkowe zdjęcie na ściance przygotowanej specjalnie na tę okazję.
          Wartościowe książki dla dzieci przez wiele lat towarzyszą kolejnym pokoleniom. Pełne przygód wymyślonych bohaterów bliskich dzieciom, kształcą ich postawy moralne, rozwijają fantazję, pamięć, bogacą słownictwo, rozbudzają wyobrażnię oraz pozwalają na odkrycie piękna literatury.

• #szkolapamieta

• 05.11.2023
        • Jak co roku przed 1 listopada udaliśmy się na miejsca pamięci narodowej- mogiły powstańców styczniowych i Junaków oraz grób żołnierza (Stoki).„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.