• Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2022/2023

• 05.07.2023
        • „Edukacja nie jest przygotowaniem do życia; edukacja jest samym życiem”.

John Dewey

W piątek 23 czerwca 2023 roku w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Jaroszkach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023. Na uroczystości spotkali się uczniowie klas 1-8 i dzieci z oddziału przedszkolnego. Pani dyrektor Jolanta Mazur przywitała zaproszonych gości oraz uczniów, nauczycieli i licznie przybyłych rodziców.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu narodowego, a następnie przekazaniem sztandaru uczniom klasy szóstej. W trakcie uroczystości uczniowie klasy III i VIII zaprezentowali program artystyczny, w którym starali się wyrazić wdzięczność dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom i rodzicom za trud wychowania i nauczania, za codzienną troskę, wyrozumiałość, cierpliwość i tolerancję. Uczniowie klasy VIII swój program rozpoczęli przepięknym polonezem, podczas występu, nawiązywali do przeżyć z minionych lat. Szczególnie wiele emocji wzbudziły krótkie filmiki relacjonujące ich ośmioletni pobyt w szkole. Następnie zostali pożegnani przez uczniów z klasy VI.

Podczas akademii wręczono świadectwa uczniom, którzy z wyróżnieniem ukończyli ten rok szkolny, brali udział w konkursach na szczeblu szkolnym i ogólnopolskim. Po części oficjalnej uczniowie udali się na spotkania ze swoimi wychowawcami, gdzie otrzymali upragnione świadectwa i nagrody książkowe.

Życzymy wszystkim uczniom samych słonecznych chwil i mile spędzonych wakacji!

• Spotkanie z absolwentem Kacprem i Stefanem

• 04.07.2023
        • Pod koniec roku szkolnego odwiedził nas zeszłoroczny absolwent, Kacper Wolski. Kacper jest uczniem Zsl W Zagnańsku. Podczas spotkania mogliśmy wysłuchać ciekawostek o ptakach a także dowiedzieć się na czym polega praca sokolnika. Kacper wykazał się ogromną wiedzą i prawdziwą pasją podczas opowiadania o swoich podopiecznych takich jak myszołowiec towarzyski. Mieliśmy możliwość przyjrzeć się z bliska temu gatunkowi, ponieważ Kacper przyszedł na spotkanie w towarzystwie Stefana. Bardzo dziękujemy za sympatyczne i ciekawe odwiedziny w naszej szkole.