• Bezpieczna droga

• 18.09.2023
        • Przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze do szkoły i do domu to jedno z podstawowych działań na początku roku szkolnego. Uczniowie wykazali się super wiedzą i otrzymali odblaskowe gadżety.

• Cyraneczka

• 18.09.2023
        • Zespół „Cyraneczka”, który jest dumą naszej szkoły, miał niezwykłą okazję wystąpienia na uroczystości upamiętniającej 40-lecie Kozienickiego Parku Krajobrazowego. Główną atrakcją był występ Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”, który to stanowi wzór i inspirację dla działalności naszego koła artystycznego. Uczniowie mieli okazję zaprezentować się przed szeroką publicznością i stanąć na dużej scenie. Występy „Cyraneczki” spotkały się z dużym uznaniem publiczności.

• Narodowe czytanie

• 18.09.2023
        • "Książka - nierozdzielny towarzysz, przyjaciel bez interesu, domownik bez naprzykrzania".

Ignacy Krasicki

Akcja „Narodowe czytanie” to inicjatywa mająca na celu promocję twórczości wielkich polskich pisarzy. W tym roku w naszej szkole odczytaliśmy fragmenty najbardziej znanej powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Uczniowie klasy VII na moment przenieśli nas na nadniemeńskie pola, gdzie słychać pieśni pracujących na polu chłopów i czuć powiew ciepłego wiatru na policzkach spacerujących kobiet.  Poczuliśmy tęsknotę za utraconą miłością Marty i Anzelma i dostrzegliśmy rodzące się, nowe uczucie Justyny i Jana. Pani Milena przypomniała natomiast legendę „Jana i Cecylii”, wprawiając wszystkich w nastrój zadumy i refleksji nad przemijającym czasem.