• Majówka Tygrysków

• 21.06.2023

Majowa pogoda sprzyjała zajęciom w terenie. Z tej okazji skorzystały przedszkolaki, które wybrały się na lekcje religii i przyrody. Podczas wyjścia dzieci:prowadziły wiosenną obserwację przyrodymodliły się przy kapliczcepoznawały tradycje wiosenne panujące na wsiachuczyły się bezpiecznego poruszania się po drodze

• IX Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków

• Sprintem do maratonu" IX Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków

Nasze przedszkole przyłączyło się do akcji organizowanej przez wydawnictwo "Bliżej przedszkola" – IX -go Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków" pt. Sprintem do maratonu".

Celem projektu jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. Impreza biegowa została przeprowadzona 15 czerwca 2022 roku. Dystans został dostosowany do wieku i możliwości dzieci. Przed zawodami wszystkie dzieci zjadły zdrowe śniadanie. Każdy z uczestników imprezy otrzymał numer startowy, aby następnie wziąć udział we wspólnej rozgrzewce. Każda grupa z zapałem dopingowała biegnących kolegów z przedszkola. Mali maratończycy za swoje zmagania otrzymali medale z rąk pani dyrektor. Bieg był wielkim, z niecierpliwością wyczekiwanym przez dzieci wydarzeniem i wspaniałym przeżyciem.

• WYCIECZKA TYGRYSKÓW DO MAGICZNYCH OGRODÓW

• 21.06.2023

W piątek 2 czerwca, dzieci wraz z wychowawcami i opiekunami uczestniczyły w wycieczce do Magicznych Ogrodów koło Janowca w województwie lubelskim. Na miejscu powitały nas Wróżki Służki, oraz Krasnoludy, którzy byli naszymi przewodnikami po magicznej krainie. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od odwiedzin Skrzata Kronikarza mieszkającego w starym drzewie. Skrzat opowiedział Dzieciom historię Magicznych Ogrodów. Następnym etapem naszej wyprawy był zamek Wróżek. Dzieci wędrowały tajemniczymi tunelami i ścieżkami, a na koniec można było zjechać  z mniejszej  lub większej zakręconej zjeżdżalni. W przepięknej scenerii ogrodu utrzymanego w klimacie baśni, mogliśmy podziwiać piękne kwiaty, szumiące wodospady i strumienie oraz wiele zaczarowanych mieszkańców ogrodów. Osadę poruszających się Bulwiaków zwiedzaliśmy kolejką. Atrakcji w Magicznych Ogrodach jest mnóstwo.  Chętne dzieci odwiedziły Mroczysko, gdzie porządku pilnował straszny smok. Pozostałe dzieci w tym czasie odpoczywały w towarzystwie miłych, zielonych Robianek – robaków z kosmosu. Po wyczerpującej wędrówce zjedliśmy pyszny obiad i bezpiecznie wróciliśmy do szkoły, gdzie czekali na nas rodzice. Ta wyprawa z pewnością zostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników wycieczki. Wycieczka do Magicznych Ogrodów okazała się  wspaniałą przygodą.

• Laureaci konkursu plastycznego

• 21.06.2023
        • "Kto ma pszczoły, ten ma świat wesoły." W Specjalnym Ośrodku Szkolno–Wychowawczym im. J. Korczaka przy al. Grzecznarowskiego 15 w Radomiu odbyła się „Akademia pszczelarska”. Wydarzenie rozpoczęła seria wykładów. Pierwszy pod nazwą „Pszczoły w lesie” wygłosił Konrad Lach, leśniczy szkółkarz z Nadleśnictwa Radom. Następnie pszczelarz Piotr Obrzydowicz opowiedział o „Praktyce w pasiece”. Ostatni wykład pod nazwą „Owady zapylające wokół nas” wygłosili Iwona Obrzydowicz i Grzegorz Cywka ze Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody „Zielony Liść”. Te prelekcje pomogły dzieciom i młodzieży zrozumieć, jak wygląda życie i praca pszczół, dlaczego są dla nas tak ważne czy też jak powstaje miód. Po słodkim poczęstunku przyszła pora na warsztaty, podczas których można było wykonać świecę z węzy pszczelej czy też pamiątkową zakładkę z owadami. Ponadto zaprezentowano pokazowy ul z pszczołami i przeprowadzono konkursy z nagrodami. Na koniec rozstrzygnięto międzyszkolny konkurs plastyczny „Wszystko o pszczołach”, w którym to nasi uczniowie: Aleksander Podsiadły (klasa 5) oraz Władysław Siarkiewicz (klasa 3) zdobyli nagrody: . Aleksander I miejsce za pracę pt.: „Pszczoła miodna” oraz Władysław nagrodę za pracę pt.: „Rodzina pszczół”. Zwycięzcom gratulujemy nagród, a organizatorom szlachetnej inicjatywy.

• Wycieczka

• 18.06.2023
        • Przygoda, przygoda każdej chwili szkoda... Świat jest piękny

W dniach 5-7 czerwca, podczas wycieczki szkolnej, podziwialiśmy piękne górskie krajobrazy W tym roku wybraliśmy się do Białego Dunajca i Zakopanego. W drodze powrotnej zwiedziliśmy ruiny zamku w Chęcinach.

• Mama, Tata... najpiękniejsze słowa świata

• "Dziś Święto naszych Mam i Tatusiów, piękny to czas

Niech , więc zabrzmi radość pośród nas,niech nucą ptaszki pośród drzew.

Dla Ciebie tato i moja mamo! Dla Was jest ten miłości żar,

I słodkich uczuć szczęścia dar. To dla Was dziś kwitnie piękny róży kwiat

Żyjcie nam długo, sto lat!"

Z okazji Święta Mamy i Taty uczniowie przygotowali programy artystyczne oraz upominki. Wierszykami, piosenkami, tańcami i życzeniami z serca płynącymi dzieci podziękowały rodzicom za ich miłóść, która zostaje jak światło na całe życie. Występom tym towarzyszyło wiele emocji okazywanych nie tylko przez dzieci, lecz także i przez rodziców. Panowała podniosła atmosfera. Dziękujemy rodzicom za przybycie na  uroczystośći, życzliwość i ciepłe słowa.

• Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• 11.06.2023
        •  Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. 3 Maja upamiętnia wprowadzenie w Polsce - pierwszej w Europie, a drugiej na świecie, Konstytucji. Młodzież zaprezentowała montaż słowno-muzyczny oraz krótką dramę przywołującą wydarzenia poprzedzające i sam moment uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

• Spotkanie z prof. dr hab. Markiem Wierzbickim

• 11.06.2023
        • Niecodzienna lekcja historii, której celem było ukazanie dziejów powstania styczniowego oraz losów powstańców. Interesujący wykład wygłosił znany historyk – prof. dr hab. Marek Wierzbicki. Niech ta ważna lekcja historii przyczyni się do zadumy nad przeszłością naszego regionu i jego dawnymi mieszkańcami. Dziękujemy za wspaniałą lekcję historii.