Dwoje przedszkolaków z oddziału przedszkolnego z PSP w Jaroszkach zostało nagrodzonych w konkursie
„Moja mama czarodziejka” Róża Grzywacz- nagroda,
Michał Drela – wyróżnienie. Opiekun pani Małgorzata Amanowicz. Konkurs zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Pionkach. Tematem konkursu był własnoręcznie wykonany portret mamy. W konkursie mogły brać dzieci uczęszczające do oddziałów przedszkolnych miasta Pionki oraz gminy Pionki.
Serdecznie gratulujemy.
NAGRODY DLA PRZEDSZKOLAKÓW
- 30.05.2019
LAUREACI X EDYCJI KONKURSU "MOJA MAŁA OJCZYZNA"- PIONKI I POWIAT RADOMSKI
- 28.05.2019
Wielki sukces naszych uczniów- aż 7 zostało laureatami X edycji konkursu "Moja mała ojczyzna" Pionki i Powiat Radomski. W tym roku tematem prac było życie i twórczość Stanisława Moniuszki. Uczestnicy mogli wykazać się zdolnościami w wielu dziedzinach np. napisać utwór poetycki, przygotować prezentację multimedialną, zaprezentować zdjęcia lub pracę plastyczną. Jako, że jednym z celów które realizujemy w procesie dydaktycznym jest miłość do ojczyzny i kultywowanie tradycji co roku uczniowie biorą czynny udział w tym konkursie. W tegorocznej edycji laureatami zostali:
plastyka
II miejsce Franciszek Jasek kl 0
wyróżnienie Amelia Tabor kl IV
fotografia
II miejsce Damian Wojdat kl VII
III miejsce Amelia Wojdat kl VI
wyróżnienie Mikołaj Sito kl VI
poezja
III miejsce Patrycja Siczek kl VIII
prezentacja multimedialna
II miejsce Gabriel Michałowski kl VIII
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów:-)
https://radomski24.pl/20190524179757/radom-sukcesy-uczniow-konkursie-nasza-mala-ojczyzna-pionki-i-powiat-radomski-1558742224
V Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków
- 22.05.2019
- 33
„Sprintem do maratonu”
22 maja przedszkolaki wzięły udział w V Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków, którego organizatorem jest miesięcznik Bliżej Przedszkola.
Jest to projekt zachęcający nauczycieli do przeprowadzania imprezy biegowej w przedszkolu. Celem jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. „Tygryski ‘’ z przedszkola do wspólnego biegania zaprosiły dzieci z klasy I i II a także przyszłych przedszkolaków. Do akcji włączyli się także rodzice, dziadkowie. Ze względu na pogodę, bieg odbył się w szkole. Każdy z uczestników imprezy otrzymał numer startowy tak, jak na prawdziwych zawodach sportowych. Przed biegiem odbyła się rozgrzewka. Dzieci w skupieniu rozpoczynały bieg, starając się jak najszybciej dobiec do mety. Jednak w naszym maratonie wszyscy byli zwycięzcami. Nie liczyło się zdobyte miejsce, a pokonanie wymierzonego dystansu w miłej atmosferze, promującej zdrowy styl życia. Łącznie w maratonie wzięło udział 28 dzieci. Przebiegły one 840 metrów. Za włożony wysiłek i przestrzeganie zasady „fair play” wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni medalami i dyplomami za przynależność do grona małych maratończyków. Zakończeniem akcji był wspólny poczęstunek i zabawa. W akcji krajowej brało udział 562 przedszkola.
Szkolnym koordynatorem była pani Małgorzata Amanowicz.
LAUREATKA KONKURSU PLASTYCZNEGO
- 21.05.2019
Natalia Wolska kl I zajęła I miejsce w konkursie plastycznym organizowanym przez KRUS- Bezpiecznie na wsi. Tegoroczna edycja ubiegła pod hasłem "Maszyna pracuje a dziecko obserwuje", Natalia wykonała piękną ilustrację do hasła i urzekła jurorów ujęciem tematu.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów:-)
LAUREACI KONKURSU RECYTATORSKIEGO
- 21.05.2019
- 12
15 maja nasi uczniowie uczestniczyli w XV Powiatowym Konkursie Recytatorskim poświęconym poezji Jana Pawła II Konkurs odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi nr 5 w Pionkach. Uczestniczyło ponad 50 recytatorów z klas 0- VIII szkół podstawowych i klas III gimnazjum. W składzie jury zasiedli: pani Barbara Maciąg, pani Anna Lipska, ks. Proboszcz Mariusz Wincewicz.
Laureatami z naszej szkoły zostali:Klasy 0I- miejsce Róża Grzywacz (opiekun Małgorzata Amanowicz)
Klasy I- IIII- miejsce Helena Grzywacz (opiekun Anna Winiarska)
Klasy IV- VIII- miejsce Martyna Strojek (opiekun Jolanta Mazur)
Wyróżnienia: Natalia Wolska (opiekun Krystyna Brzyska)Damian Wojdat (opiekun Edyta Bator)
W konkursie recytatorskim poezję prezentowały także:Michalina Sosnowska i Agnieszka WolskaWszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.
TYDZIEŃ BIBLIOTEK SZKOLNYCH
- 17.05.2019
- 12
Tegoroczna edycja programu Tydzień Bibliotek, promującego czytelnictwo i biblioteki, ubiegła pod hasłem # BIBLIOTEKA. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Tegoroczna edycja została oznaczona # co nawiązuje do medialnej strony biblioteki. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach podczas, których dowiedzieli się jak zgromadzić biblioteczkę domową oraz zostały przypomniane zasady bezpiecznego korzystania z sieci. W trakcie zajęć uczestnicy przygotowali plakat, krzyżówki raz zakładki do książek. Uczniowie klas I-II mieli możliwość wysłuchania e- booka prezentowanego przez uczennicę kl VIII- Klaudię Pudło.
Bo biblioteka to nie tylko książki...
7 VI ZAPRASZAMY WSZYSTKICH UCZNIÓW DO UDZIAŁU W AKCJI "JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM"
LAUREACI KONKURSU WOKALNEGO "WIOSNA"
- 10.05.2019
- 4
9 maja odbył się konkurs wokalny dla najmłodszych "Wiosna" organizowany przez MOK Pionki. Naszą szkołę reprezentowali soliści, duety i zespoły. Laureatami zostali:
Soliści:
I miejsce Michalina Sosnowska kl 0
II miejsce Weronika Jaroszek kl II
Zespoły:
I miejsce Wesołe Nutki kl II- Maja Strojek, Helena Grzywacz, Jan Jasek, Katarzyna Stankiewicz, Karolina Molendowska
http://mok.pionki.pl/?p=7459
Konkurs Mistrz Ortografii
- 07.05.2019
- 16
Każdy z nas doskonale wie, że nauka ortografii nie jest łatwa, zasady pisowni języka polskiego spędzają sen z powiek niejednemu uczniowi. Jednak satysfakcja z pokonywania trudności, poznawanie zasad i kształtowanie nawyków poprawnego pisania, sprawiają, że pragniemy pisać bezbłędnie.
W dniu 8 kwietnia 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Jaroszkach odbył się konkurs ortograficzny, którego celem było promowanie umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych języka polskiego, doskonalenie poprawności pisania, ćwiczenie wytrwałości, rozwijanie zainteresowań polską pisownią oraz wyłonienie szkolnego Mistrza Ortografii. W konkursie wzięło udział 31 uczestników, bardzo cieszy nas takie duże zainteresowanie zmaganiami językowymi w naszej szkole.
Konkurs przeprowadzony został w czterech kategoriach wiekowych:
- Uczniowie klas I-III
nagrodzeni:
I miejsce Helena Grzywacz klasa II
II miejsce Weronika Jaroszek klasa II
III miejsce Katarzyna Stankiewicz klasa II
- Uczniowie klas IV-VI
nagrodzeni:
I miejsce Martyna Strojek klasa VI
II miejsce Michał Farbiś klasa VI
III miejsce Amelia Tabor klasa IV
- Uczniowie klas VII-VIII
nagrodzeni:
I miejsce Klaudia Pudło klasa VIII
II miejsce Milena Drela klasa VII
II miejsce Nikola Krzysik klasa VII
III miejsce Karolina Potacka klasa VIII
- Kategoria „Open” (dorośli)
nagrodzeni:
I miejsce pani Anna Winiarska
II miejsce pani Joanna Jasek
III miejsce pani Jolanta Strojek
DZIEŃ ZIEMI
- 06.05.2019
- 14
Dzień Ziemi to okazja do mądrej, ciekawej zabawy i utrwalania wiedzy związanej z ekologią. Dzień ten przypomina o problemach ochrony środowiska a szczególnie podkreśla koniczność dbania o nasz wspólny dom – Ziemię. W tym roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas 0-2 uczestniczyli w różnorodnych zajęciach przyrodniczych związanych z obchodami Dnia Ziemi. Na uczniów czekało wiele atrakcji: zagadki przyrodnicze, gra memory, domino, puzzle i kolorowanie mieszkańców naszych lasów. Odbył się także quiz wiedzy przyrodniczej z nagrodami.
AKADEMIA I BIEG 3 MAJA
- 03.05.2019
- 28
o„Być zwyciężonym i nie ulec – to zwycięstwo”
Józef Piłsudski
29 kwietnia 2019 r. w uczciliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja uroczystą akademią oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Uczniowie w przebraniach oddających klimat epoki, ukazali sytuację polityczno-społeczną, która to wpłynęła na dążenie do ustanowienia tak ważnego aktu prawnego jakim jest Konstytucja. Konstytucja Rzeczypospolitej Obojga Narodów z roku 1791 była drugim na świecie, a pierwszym w Europie, tak ważnym dokumentem, który regulował większość sfer działalności państwa. Została zaprojektowana w celu zlikwidowania obecnych od dawna wad opartego na wolnej elekcji i demokracji szlacheckiej systemu politycznego Rzeczypospolitej. Jej ustanowienie nie uchroniło nas niestety przed utratą niepodległości na długie 123 lata, jednak dało Polakom nadzieję, że warto walczyć i wierzyć, że Polska może być wolna.
W drugiej części obchodów uczniowie starszych klas wzięli udział w „Biegu Niepodległości”, który powoli staje się tradycją w naszej szkole. Zadaniem uczestników było przebycie wyznaczonej trasy oraz rozwiązywanie zadań na specjalnie wyznaczonych punktach biegu. Zadania miały na celu sprawdzenie wiedzy z zakresu historii i pierwszej pomocy. Wszystkie zespoły poradziły sobie bardzo dobrze i wykazały się znajomością historii naszej Ojczyzny. Młodsi uczniowie natomiast brali udział w zabawach i quizach o tematyce historycznej, zorganizowanych specjalnie dla nich przez wychowawców. Zmagania zakończone zostały upieczeniem kiełbasek przy wspólnym ognisku.
LAUREACI W KONKURSIE WIELKANOCNYM
- 03.05.2019
Czworo uczniów otrzymało wyróżnienie w konkursie „Ozdoba Wielkanocna” zorganizowanym w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach. Spośród wielu prac komisja na czele, której stał artysta plastyk Tomasz Wróblewski wybrała prace najoryginalniejsze, z wykorzystaniem najciekawszej techniki i najbardziej samodzielne. Wyróżnieni uczniowie z PSP w Jaroszkach to Róża Grzywacz, Adam Kozłowski, Kacper Drózd (oddział przedszkolny) i Jan Jasek klasa II.
Serdeczne gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
WSPANIAŁY KONCERT
- 02.05.2019
Dzięki uczniom Szkoły Muzycznej i pani Ewie Sterczewskiej mieliśmy możliwość uczestniczyć w ciekawej lekcji muzyki. Nasi goście zaprezentowali swoje wybitne talenty i przygotowali ucztę muzyczną- mogliśmy posłuchać utworów z różnych państw, zróżnicowanych pod względem tematycznym. Artyści opowiedzieli także o instrumentach. W koncercie uczestniczyło dwoje uczniów naszej szkoły- Amelia i Damian Wojdat.
Dziękujemy za spotkanie i zapraszamy za rok.
14
TABLICZKA MNOŻENIA W KL II
- 31.03.2019
26 marca w klasie drugiej odbył się klasowy konkurs matematyczny „Mistrz tabliczki mnożenia”. Uczniowie świetnie znają tabliczkę mnożenia. Były aż cztery 1 miejsca: Weronika Jaroszek, Karolina Molendowska, Jan Jasek, Maja Strojek. Dwa 2 miejsca Helena Grzywacz, Katarzyna Stankiewicz i trzecie miejsce zajęła Joanna Jaroszek. Pani dyrektor wręczyła laureatom dyplomy i słodkie nagrody.
7
TEATRZYK W SZKOLE
- 31.03.2019
„Dzikie gęsi” czyli bajka o więzach rodzinnych w wykonaniu aktorów STUDIA ARTYSTYCZNEGO ARENA
Bracia Grimm, Hans Christian Andersen czy Charles Perrault to pisarze, których łączy jeden wspólny mianownik, jest nim baśń. Przedszkolaki znają wiele opowiadań o fantastycznych postaciach z nadprzyrodzonymi mocami choćby „Kopciuszka” czy „Śpiącą Królewnę”. Ale tym razem aktorzy ze Studia Artystycznego Arena przygotowali dla naszych milusińskich bajkę słowiańską pt. „Ludowa opowieść o rodzinie – dzikie gęsi”.
26 marca sala w naszej szkole zamieniła się w scenę przypominającą trochę „Czerwonego Kapturka”, a trochę „Jasia i Małgosię”. Jednak jak się później okazało była to całkiem inna historia, choć niektóre elementy nawiązywały do starych i znanych przez dzieci bajek. Główną bohaterką jest dziewczynka o imieniu Zosia, która musi się zaopiekować małym braciszkiem pod nieobecność rodziców.
Jej dziecinna ciekawość i chęć zabawy sprawiają, że bobasa porywają dzikie gęsi. Dzielna dziewczynka rusza w poszukiwanie brata, a gdy go odnajduje pomocną dłoń wyciągają do niej piec, jabłonna i rzeka, dając schronienie przed złowrogimi ptakami. Przygoda rodzeństwa kończy się szczęśliwie, a za okazaną dobroć i miłość do brata oraz prawdomówność, dziewczynka otrzymuje obiecaną nagrodę od mamy. Historia ta jest doskonałą alegorią rodziny, w której poświęcenie dla drugiego członka jest ważniejsze niż własne bezpieczeństwo. Poświęcenie i odwaga Zosi zasługują na pochwałę, ale z drugiej strony jej lekkomyślność i brak odpowiedzialności mogły doprowadzić do nieszczęścia. Każdą podjętą decyzję Zosia konsultowała z najmłodszą publicznością, zaś efekty muzyczne wprawiły dzieci w nastrój opowieści. Wszyscy najmłodsi uczniowie szkoły w Jaroszkach z zainteresowaniem oglądali przedstawienie, a na koniec pożegnali aktorów gromkimi brawami.
4
Pierwszy Dzień Wiosny
- 31.03.2019
21 marca 2019 r. w związku z obchodami Pierwszego Dnia Wiosny, odbyła się edycja szkolnego konkursu „Mam talent”. Do konkursu przystąpiło 8 wykonawców (w tym występy grupowe), którzy postanowili zaprezentować swoje umiejętności i wziąć udział w show. Były to popisy wokalne, wokalno-taneczne, oraz aktorskie (skecz kabaretowy). Wspaniała publiczność (uczniowie wraz z nauczycielami) reagowała bardzo żywiołowo. Dopingowali i wspierali ze wszystkich sił młodych artystów, doceniając tym samym ich niezwykłe talenty i ogromną odwagę. Szkolny show poprowadziły uczennice z Samorządu Szkolnego Aleksandra Wolska, Karolina Potacka, Klaudia Pudło oraz Oliwia Miękus. Po występach przeprowadzono głosowanie, które wyłoniło zwycięzców:I miejsce zajął duet Klaudia Pudło z klasy VIII oraz Mikołaj Sito z klasy VI, prezentujący skecz kabaretowy. II miejsce zajął zespół wokalno-taneczny w składzie Klaudia Stankiewicz, Amelia Tabor i Wiktoria Drela, uczennice klasy IV.III miejsce zajęła wokalistka Wiktoria Jaroszek z klasy II.By tradycji stało się zadość, Tygryski z oddziału przedszkolnego, przygotowały również Marzannę (symbol przemijającej zimy), która w ogrodzie szkolnym została spalona, w ten to sposób w naszych sercach zagościła nadzieja na rychłe nadejście cieplejszych dni.Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Do zobaczenia w kolejnej edycji szkolnego „Mam Talent”, który Samorząd Uczniowski, przeprowadzi w następnym roku.
23
DZIEŃ MATEMATYKI
- 22.03.2019
Święto zostało zapoczątkowane przez organizację “World Education Games” w 2007 roku. Od tego czasu było organizowane co roku w każdą pierwszą środę marca. W pierwszych obchodach tego święta wzięło udział 286 tysięcy uczniów z 98 krajów świata. Udział w grach i zabawach pokazuje, że matematyka może być radosna i przyjemna.
SUKCESY UCZNIÓW- XVI DEKANALNY KONKURS PIEŚNI I POEZJI PATRIOTYCZNEJ "KOCHAM MOJĄ OJCZYZNĘ"
- 22.03.2019
19 marca odbył się XVI Dekanalny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej "Kocham moją ojczyznę". Uczniowie naszej szkoły zdobyli aż 10! nagród (laureaci + wyróżnienia) :-)
kl 0
poezja
I miejsce Kacper Siczek
pieśń solo
II miejsce Michalina Sosnowska
III miejsce Kacper Drózd
pieśń zespół
III miejsce Tygryski (Róża Grzywacz, Kalina Drózd, Przemysław Tabor, Szymon Kwaśnik, Kacper Jaroszek)
kl I-III
pieśń solo
I miejsce Maja Strojek kl II
pieśń zespół
III miejsce „Wesołe nutki” kl II (Helena Grzywacz, Weronika Jaroszek, Katarzyna Stankiewicz)
wyróżnienie Duet kl II- Karolina Molendowska i Mikołaj Sito
kl IV-VIII
pieśń solo
I miejsce Martyna Strojek kl VI
wyróżnienie Klaudia Stankiewicz kl IV
pieśń zespół
II miejsce Cyraneczka (Martyna Molendowska kl IV, Anna Sułek kl V, Julia Michałowska kl VI, Amelia Wojdat kl VI, Oliwia Miękus kl VII, Michał Farbiś kl VI, Jakub Cybulski kl VI, Kacper Madej kl VI, Jakub Kwaśnik kl VI, Mikołaj Sito kl VI)
4
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie