• Apel papieski "Nie lękajcie się"

• 21.11.2021
        • 21 listopada uczniowie naszej szkoły wystąpili z montażem słowno- muzycznym w kościele parafialnym w Jedlni. Apel "Nie lękajcie się" jest poświęcony św. Janowi Pawłowi II. Młodzi artyści zaprezentowali piękne wiersze.  Podczas wystepu nie mogło zabraknąć takich piosenek jak "Abba Ojcze" czy "Barka".

• 20.11.2021
        • Troje uczniów z klasy III (Róża Grzywacz, Kacper Drózd, Kacper Siczek) zostało wyróżnionych w ogólnopolskim konkursie plastyczno- literackim "Szczęśliwa chwila, szczęśliwy dzień, szczęśliwe życie". Konkurs został zrealizowany w ramch kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2021.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów:-)

• 20.11.2021
        • Serdecznie gratulujemy naszym wspaniałym wokalistom i recytatorom, którzy z III Festiwalu Pieśni i Poezji Patriotycznej w Lipsku przywieźli aż 7 (!) nagród:-)

Laureaci:

pieśń- Zespół "Cyraneczka" (Róża Grzywacz kl III, Michalina Sosnowska kl III, Natalia Wolska kl IV, Helena Grzywacz kl V, Weronika Jaroszek kl V, Karolina Molendowska kl V)

poezja- Agnieszka Wolska kl VII

Wyróżnienia:

pieśń: Kacper Drózd kl III

Klaudia Stankiewicz kl VII

poezja: Maja Strojek kl V

Jan Jasek kl V

Kacper Wolski kl VIII

Życzymy kolejnych sukcesów:-)

• 11 listopada- Narodowe Święto Niepodległości

• 13.11.2021
        • Dnia 10 listopada 2021r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Jaroszkach odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podobnie jak w poprzednich latach, cała społeczność szkolna włączyła się w akcję „Szkoła do hymnu” i wspólnie z uczniami z innych szkół z całej Polski i za granicą, o godz. 11:11 odśpiewała hymn narodowy.

Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę zadumy i wdzięczności za odzyskanie wolności przez Polskę, która aż 123 lata pozostawała w niewoli pod zaborami. Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości była dla uczniów lekcją historii, uczniowie poprzez śpiew i recytację wyrazili, jak bardzo zależy im na pielęgnowaniu dziedzictwa narodowego i ducha patriotyzmu.

Akademię zaprezentowano również 11 listopada w kościele parafialnym pw. Św. Mikołaja w Jedlni, na mszy poświęconej 103 rocznicy odzyskania NIEPODLEGŁOŚCI przez Polskę.

• Pierwsze krokusy

• 06.11.2021
        • Taka jesienna niespodzianka czekała na nas przy szkole- zakwitły krokusy:-) Jak pamiętacie krokusy sadziliśmy podczas akcji Sprzątanie Świata i oto mamy pierwsze efekty. Jest to jesienna odmiana speciosus. Już nie możemy doczekać się wiosny...

• 06.11.2021
        • Serdecznie gratulujemy uczennicom (Agnieszce Wolskiej kl VII, Annie Sułek kl VIII, Ninie Wolskiej kl VIII) zajęcia III miejsca w Gminnym Konkursie Wiedzy o Uzależnieniach. W tym roku odbyła się XXII edycja konkursu, w którym biorą udział wszystkie szkoły podstawowe z terenu Gminy Pionki.

Życzymy dalszych sukcesów:-)