• Zajęcia kulinarne

• 23.04.2023

17 kwietnia, uczniowie klasy 1 wraz z wychowawczynią Anną Winiarską w ramach Ogólnopolskiego Projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” uczestniczyli w zajęciach kulinarnych – wypiekania pizzy. Dla dzieci była to niepowtarzalna okazja, by dowiedzieć się wszystkiego o tej najpopularniejszej włoskiej potrawie. Dzieci przy wspólnym stole, na którym były przygotowane produkty i akcesoria potrzebne do wypieku pizzy przygotowywały od podstaw swoją własną prawdziwą pizzę.

Dziękujemy właścicielce Pani Krystynie Piechurskiej z Centrum Szkoleniowo – Integracyjnego Jagiellonka za zorganizowanie zajęć kulinarnych i możliwość zwiedzenia http://www.jagiellonka.org/

• Laureaci konkursów recytatorskich

• 23.04.2023
        • 31 marca 2023 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach odbyły się eliminacje miejskie XLVI Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” oraz XL Małego Konkursu Recytatorskiego. W przesłuchaniach wzięło udział 68 recytatorów. Komisja oceniająca w składzie Adolf Krzemiński – Prezes Zarządu Towarzystwa Kultury Teatralnej „Ziemia Radomska” w Radomiu, Prezes Stowarzyszenia Literackiego „Łuczywo”, poeta, regionalista – przewodniczący Komisji oraz Marian Popis – Członek Prezydium Towarzystwa Kultury Teatralnej „Ziemia Radomska” w Radomiu, oceniała dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę mowy, ogólny wyraz artystyczny oraz wymowę. W Kategorii wiekowej klas IV – VI w Konkursie „Warszawska Syrenka” nagrodę zdobyła Helena Grzywacz z klasy VI i tym sposobem zakwalifikowała się do finału konkursu. W tym samym konkursie w kategorii wiekowej klas VII-VIII wyróżnienie otrzymała Agnieszka Wolska. W kategorii wiekowej klas I-IV „Małego Konkursu Recytatorskiego” nagrodę i kwalifikację do etapu powiatowego otrzymała Róża Grzywacz z klasy IV, natomiast wyróżnienie powędrowało do Mai Strojek uczennicy klasy VI. Dziękujemy naszym uczniom za ogromny wkład pracy i fantastyczne występy i życzymy im dalszych sukcesów.

• Każdy może pomóc...

• 11.04.2023
        • Zapraszamy wszystkich, komu nie jest obojętny los dzieci w Syrii do PSP im. Jana Kochanowskiego w Jaroszkach. Nasza szkoła dołączyła do Programu i z tej racji w czwartek 13 kwietnia o godz. 11:00 odbędzie się Szkolny Dzień Talentów. W tym dniu będzie prowadzona zbiórka pieniężna. Zebrane fundusze przekażemy na pomoc dzieciom w Syrii.

• Spotkanie wielkanocne

• 05.04.2023
        • 4 kwietnia we wszystkich klasach odbywało się tradycyjne klasowe "jajeczko". Były pięknie nakryte stoły, życzenia, dekoracje wielkanocne, babki, mazurki... i oczywiście jajka. Po tradycyjnym posiłku zebraliśmy się na sali, gdzie wysłuchaliśmy prezentacji o znaczeniu pokarmów wkładanych do koszyczka. Spotkanie zakończyły życzenia złożone przez panią dyrektor.

• Dzień Świadomości Autyzmu

• 05.04.2023
        • Drugiego kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który inauguruje miesiąc wiedzy na ten temat. Nasza szkoła również przyłączyła się do międzynarodowej akcji "Zaświeć się na niebiesko" na znak solidarności z osobami ze spektrum autyzmu i ich rodzinami. Ideą owego przedsięwzięcia było poszerzenie wiedzy na temat autyzmu oraz postawa tolerancji, szacunku i otwartości na drugiego człowieka, bo przecież jak skomponował Piotr Rubik: "Jesteśmy inni piękną innością Różni cudowną różnorodnością", ale "Taka sama jest nasza codzienność Taka sama bezkresna bezsenność Taka sama udręka czekania i straszliwe pragnienie kochania".

• Higiena cyfrowa

• 02.04.2023
        • Nowoczesne technologie i urządzenia ułatwiają nam wykonywanie codziennych obowiązków, a także pozwalają być na bieżąco ze wszystkimi informacjami z całego świata. Korzystając z różnych urządzeń i nowoczesnych technologii musimy pamiętać nie tylko o cyberzagrożeniach i cyberhigienie, ale również o naszym zdrowiu i tak zwanej higienie cyfrowej.

• Spotkanie z panią policjantką

• 02.04.2023
        • "Bezpieczeństwo to podstawa"- pod takim hasłem przebiegło spotkanie z mł. asp. Justyną Adamską. Pani policjantka przypomniała uczniom zasady bezpieczeństwa obowiązujące na drodze a także w Internecie czy relacjach rówieśniczych. Serdecznie dziękujemy mł. asp. Justynie Adamskiej za wizytę w naszej szkole.

• Dzień Kolorowej Skarpetki – Światowy Dzień Zespołu Downa

• 02.04.2023

Choć większości ten dzień kojarzy się z pierwszym dniem wiosny, jest to także dzień zwrócenia szczególnej uwagi na potrzeby osób z zespołem Downa.

21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów.

Święto to zostało ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa, natomiast od 2012 roku organizowane jest pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ).

Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym.

Symbolem Zespołu Downa są kolorowe skarpetki będące synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa.

Niech ten dzień będzie świętem radosnym, a życie osób z zespołem Downa, barwne i szczęśliwe.

• Laureatki konkursu wokalnego

• GRATULACJE!!!

Maja Strojek (kl VI) i Helena Grzywacz (kl VI) wyśpiewały piosenki... od serca. Uczennice zaprezentowały swój talent wokalny w Międzyszkolnym Konkursie "Piosenki od serca" w Radomiu zdobywając:

I miejsce Maja Strojek

II miejsce Helena Grzywacz

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!