• 30.07.2022
        • Podziękowanie od misjonarki, Mileny Brzyskiej, za wsparcie finansowe dla Domu Serca im. św. Józefa na Kostaryce

• Spotkanie z policjantami "Bezpieczne wakacje"

• 30.07.2022
        • W naszej szkole kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo oraz edukację związaną  z bezpieczeństwem dzieci.

W ramach edukacji w tym kierunku, uczniowie w spotkaniu „Bezpieczne wakacje” z dzielnicowymi policjantami. Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantem o prawidłowym zachowaniu podczas wakacyjnych wędrówek i wyjazdów. Pan policjant przypomniał również zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Na zakończenie spotkania, każdy uczen otrzymał odblaskowy upominek.

• Wycieczka

• 30.07.2022

W piękny czerwcowy dzień „Tygryski” z PSP w Jaroszkach pod opieką pań: Małgorzaty Amanowicz, Danuty Sito i Sabiny Bukalskiej wybrały się do Radomia. Pierwszym punktem programu była wizyta w Manufakturze Słodyczy „Sama Słodycz”. Celem było poznanie tajemnicy powstania słodkich karmelków i lizaków. Dzięki manufakturze dzieci poznały proces ręcznego wykonywania słodkości. Poznały cały proces produkcyjny- od wylania karmelu na kamienny blat, poprzez nadawanie mu smaków i kolorów, aż do pakowania gotowych produktów. Dzieci mogły też wcielić się w rolę cukierników i samodzielnie wykonywać kolejnego lizaka. Na zakończenie warsztatów każdy uczestnik otrzymał pięknie zapakowanego lizaka oraz rożek z karmelowymi cukierkami na pamiątkę pobytu w tym „słodkim miejscu”.
          Drugim punktem programu był pobyt w kinie „Helios”. Dzieci miały okazję obejrzeć film animowany pt:” Psi muszkieter, Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Nudy w kinie nie było- dużo wątków, wiele postaci, same atrakcje. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego przedpołudnia.  Była to wycieczka integracyjna, uczestnikami byli też rodzice i przyszłe przedszkolaki oraz uczniowie klas I- II.