• Laureatki konkursu plastycznego

• 25.01.2023
        • Gratulacje!!!Piękne prace plastyczne naszych uczennic nagrodzone w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Karta ze Świąt i zabawka choinkowa”. Konkurs został zorganizowany przez Dom Kultury Borki w Radomiu.

Laureatki:

Helena Grzywacz (kl VI) I miejsce

Agnieszka Wolska (kl VIII) I miejsce

Antonina Jasek (kl I) II miejsce

Róża Grzywacz (kl IV) III miejsce

• Dzień Osób Niepełnosprawnych

• 25.01.2023
        • 3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Aby uczcić ten dzień, w naszej szkole odbyły się warsztaty edukacyjne przeprowadzone przez panią Izabelę Jasek oraz panią Emilię Stankiewicz, nauczycielki z Zespołu Szkół Specjalnych im. J. Śniadeckiego w Pionkach. Na warsztatach przedstawione zostały pomoce terapeutyczne stosowane u dzieci z różnego rodzaju zaburzeniami sensorycznymi. Podczas spotkania poruszone zostały takie kwestie jak: prawa osób z niepełnosprawnością, idea tolerancji, otwartość i szacunek dla drugiego człowieka, korzyści płynące z integracji osób niepełnosprawnych w środowisku. Dzięki tym warsztatom nasi uczniowie dowiedzieli się czym jest niepełnosprawność, w tym autyzm oraz z jakimi trudnościami spotykają się dzieci z tym spectrum. Spotkanie miało na celu wyrażenie solidarności z osobami niepełnosprawnymi oraz uwrażliwienie ich na potrzeby osób z dysfunkcjami.