• 157 Rocznica Powstania Styczniowego

• 28.01.2020
        • 157 lat temu, 22 stycznia 1863 r., Manifestem Tymczasowego Rządu Narodowego rozpoczęło się Powstanie Styczniowe, największy w XIX w. polski zryw narodowy. Pochłonęło ono kilkadziesiąt tysięcy ofiar i w ogromnym stopniu wpłynęło na dążenia niepodległościowe następnych pokoleń.W tym dniu uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej w Jaroszkach Oliwia Miękus i Julia Michałowska, przygotowały z pomocą nauczyciela historii, pani Renaty Pająk, prezentację multimedialną, która miała na celu przedstawienie najważniejszych informacji na temat powstania, jego przebiegu oraz znaczenia tego zrywu niepodległościowego dla naszego kraju.Wspomniano także o miejscach pamięci związanych z powstaniem styczniowym, które znajdują się w najbliższej okolicy, a mianowicie obelisk w miejscowości Jaśce, upamiętniający bitwę pod Jaścami z 20 kwietnia 1836 r. oraz mogiła 17 powstańców, uczestników wspomnianej bitwy, znajdująca się na starym cmentarzu w Jedlni.Nie wolno nam zapominać o wydarzeniach dzięki którym możemy żyć teraz w wolnym kraju, dlatego cieszymy się z inicjatyw naszych uczniów oraz z tego, że cały czas swoimi działaniami i postawą zapewniają nas o swojej miłości do ojczystego kraju.

„Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości.”Józef Piłsudski

• LAUREACI KONKURSÓW BOŻONARODZENIOWYCH

• 28.01.2020
        • GRATULACJE!!!

Serdecznie gratulujemy laureatom konkursów plastycznych. Róża Grzywacz i Martyna Molendowska wykonały piękne kartki świąteczne a Władysław Grzywacz ozdobę choinkową.

Róża Grzywacz kl I I miejsceMartyna Molendowska kl V III miejsceWładysław Grzywacz kl 0 nagroda