Już po raz kolejny tabliczka mnożenia na jeden dzień zdominowała życie naszej szkoły. W Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia już od rana wyłonieni wcześniej eksperci z klas V-VIII sprawdzali jak dorośli sobie z nią radzą. Uczniowie natomiast utrwalali i rozwijali swoje umiejętności rozwiązując różne zagadki, gry logiczne,rebusy, krzyżówki. Uczestników zabaw bardzo zainteresowała publikacja, w której mogli zobaczyć i sami szybko policzyć iloczyny dwu trzy i więcej cyfrowych liczb. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami pomagającymi zgłębiać tajniki wiedzy nie tylko matematycznej. To była niepowtarzalna okazja do pokazania jak w życiu codziennym funkcjonuje prawo rozdzielności mnożenia (dzielenia) względem dodawania (odejmowania).
SPRZĄTANIE ŚWIATA
- 29.09.2019
- 16
Tegoroczna edycja akcji ekologicznej ubiegła pod hasłem "Nie śmiecimy- sprzątamy- zmieniamy".
Nie śmiecimy- uczniowie uczestniczyli w pogadankach o segregacji śmieci. O tym, że nie wolno rzucac smieci gdzie popadnie uczniowie doskonale wiedzą.
Sprzątamy- uczniowie klas I- VIII i panie wychowawczynie posprzątali teren wokół szkoły i remizy OSP oraz przydroża na Jaroszkach, Brzezinkach i w kierunku Stoków. Dzieci z oddziału przedszkolnego poukładały zabawki w swojej sali.
Zmieniamy- w szkole został zamontowany uzdatniacz wody pitnej. Uczniowie korzytając z niego zmniejszają zużycie plastiku i uczą sie zdrowego nawyku picia wody zamiast napojów gazowanych oraz słodzonych.
Po akcji sprzatania wszyscy zebrali się przy ognisku, gdzie miło i przyjemnie spędzili czas spożywająć posiłek na świeżym powietrzu.
GRATULACJE DLA LAUREATÓW
- 16.09.2019
- 3
Nowy rok szkolny zaczynamy sukcesami naszych uczniów- aż 8 zdobyło wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastyczno- literackim "Ja za 20 lat", który został zorganizowany w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2019. Uczniowie wykonali bardzo ciekawe prace plastyczne. Udział w takich konkursach jest szczególnie ważny ponieważ kładziemy duży nacisk na profilaktykę i przekazywanie uczniom cennych wartości.
LAUREACI
Franciszek Jasek kl 0Róża Grzywacz kl IHelena Grzywacz kl IIIMaja Strojek kl IIIWeronika Jaroszek kl IIIJan Jasek kl IIIMartyna Strojek kl VIIMichał Farbiś kl VII
SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW;-)
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
- 07.09.2019
- 9
Tradycyjnie nowy rok szkolny 2019/2020 uczniowie rodzice i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej w Jaroszkach rozpoczęli mszą świętą w Kościele parafialnym w Jedlni. Następnie złożone zostały kwiaty na grobie Junaków na miejscowym cmentarzu i wszyscy udali się do szkoły.
Tegoroczne rozpoczęcie roku szkolnego przebiegło pod hasłem „Przerwany marsz…”, akcja ta to inicjatywa Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej RP, polegająca na symbolicznym dokończeniu 2 września 2019 roku, przerwanego przez wybuch II wojny światowej, marszu do szkoły ówczesnej młodzieży. Dlatego też w murach Publicznej Szkoły Podstawowej w Jaroszkach pojawili się znamienici goście, a mianowicie babcie i dziadkowie, którzy mieszkają w naszym regionie i wywodzą się z pokolenia Dzieci Wojny. Było nam niezwykle miło, że mogli oni wspólnie z nami uczestniczyć w inauguracji roku szkolnego 2019/2020. Przekroczenie progów szkół/klas przedstawicieli wojennego pokolenia w sposób symboliczny dokończyło ich przerwaną przed osiemdziesięciu laty edukację.
Punktem kulminacyjnym uroczystości było odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” oraz uhonorowanie przybyłych gości kwiatami.
Następnie przedstawiony został krótki rys historyczny na temat wybuchu i przebiegu II wojny światowej:
„Ludzie ludziom zgotowali ten los”
Zofia Nałkowska „Medaliony”
To pierwsze słowa, które czyta odbiorca, zasiadając do „Medalionów” Zofii Nałkowskiej, czyli cyklu ośmiu opowiadań wydanych w 1946 w Warszawie, opisujących losy ludzi, którzy przeżyli prześladowania hitlerowskie. W tym krótkim stwierdzeniu została zamknięta prawda o latach okrucieństwa i barbarzyństwa, za które odpowiedzialność ponoszą wyłącznie ludzie.
80 lat temu rozpoczęła się II wojna światowa. 1 września 1939 roku nad ranem Niemcy zaatakowały Polskę na całej długości granic. Atak rozpoczął się od zbombardowania Wielunia i Tczewa oraz ostrzału polskiej składnicy wojskowej na Westerplatte przez pancernik Schleswig-Holstein. Tak zaczęła się II wojna światowa ogarniając jak epidemia jakiejś strasznej choroby, kolejne kraje. Było to najpotężniejsze, najszerzej oddziałujące i zapewne najstraszniejsze wydarzenie w historii ludzkości. Od pierwszych chwil jej trwania, cierpiała zdezorientowana ludność cywilna. Agresor siał spustoszenie, kierował się gwałtem i przemocą, mordował na oślep mężczyzn, kobiety i dzieci. A jeszcze wczoraj były wakacje…
Dzisiejsza inauguracja roku szkolnego 2019/2020 przebiega pod hasłem „Przerwany Marsz” i jest próbą stosownego podziękowania pokoleniu Dzieci Wojny za to, co zrobili dla Polski, mimo tego, że czas okupacji, który naznaczył ich dzieciństwo, z pewnością skruszył przekonanie o dobru drzemiącym w ludziach i sprawiedliwości dziejowej. Co to znaczy być dzieckiem w czasie wojny? Zdajemy sobie sprawę, jak mocno w psychice dziecka utrwaliły się obrazy przemocy, czy śmierci, ale mimo wszystko oni przeżyli, wytrwali! Uparcie wznosili fundamenty swojej egzystencji, która łaknęła normalności, bezpieczeństwa, nocy bez strzałów, snów bez koszmarów i łez. Tym właśnie wznieśli fundamenty Polski, w której dzisiaj żyjemy.
A oto fragmenty relacji z tego strasznego czasu:
„Wakacje były normalne. Po raz pierwszy brałam udział w obozie harcerskim(…) Obłędne, urocze lato wolne od jakichkolwiek kłopotów. W tym nastroju przygotowywaliśmy książki i zeszyty na nowy rok szkolny. Białe kołnierzyki i mankiety do mundurka, wstążki do warkoczy wyprasowane i poukładane równiutko, gotowe na uroczyste rozpoczęcie zajęć. A tu komunikat radiowy. Nie będzie zajęć. Nie będzie szkoły. Nie będzie tego wszystkiego, do czego przywykliśmy w ciągu lat. A co będzie? Co to znaczy wojna? Najpierw-opuszczenie mieszkania i wędrówka w nieznane.(…) Zatłoczonymi drogami trzeba przedzierać się dniami i nocami, byle dalej,(…) byle ujść przed nacierającymi Niemcami, o których zachowaniu krążą przerażające wieści”
„Miałam wtedy 15 lat i głowę pełną marzeń. Byliśmy szczęśliwą rodziną, pełni radości, życzliwości, łączyło nas szczere umiłowanie ukochanej ojczyzny. Przyszedł jednak tragiczny czas, rok 1939. Wszystko runęło w gruzy: umiłowanie wolności, radość, plany i perspektywy na przyszłość. Okrutny najeźdźca podeptał naszą godność narodową, zburzył wszelkie ustalone porządki, zniewolił. Mimo represji i uciążliwości dnia codziennego nie zdołał jednak odebrać nadziei, nie był też w stanie zniszczyć naszego patriotyzmu i naszego honoru. Wierzyliśmy, że zły los się odwróci, że nastaną lepsze dni. Byliśmy święcie przekonani, że JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA!”
„Po wkroczeniu wojsk niemieckich nie mogłam się uspokoić, płakałam całą noc z rozpaczy i ze złości, że nie ma już Polski, że wróg panoszy się na naszej ziemi, niszczy, co polskie, co nasze. Nastały bardzo złe czasy. Od pierwszych dni okupacji wróg rozpoczął bestialskie rządy. Nocami zabierano wielu mężczyzn pod byle jakim pretekstem. Nigdy już nie wrócili do domów, do swych rodzin. Zostali zamordowani- jak się później okazało- bez sądu, bez możliwości obrony i tylko dlatego, że byli Polakami, że głośno okazywali swój patriotyzm. Zginęło tak wielu spośród naszych znajomych. Nikt i nigdy nie odnalazł ich mogił, zginęli nocą, potajemnie, bez należnego szacunku dla człowieczeństwa.”
Straszna Wojna, w trakcie której śmierć mogło ponieść nawet 2 miliony polskich dzieci, a ponad 200 tysięcy zostało zabranych od rodzin, z czego zaginęło bez wieści ok. 170 tysięcy. Ta wojna sprawiła również, że dzieci stały się nie tylko ofiarami, ale też wzorem i chwytały za broń, stając w obronie swoich najbliższych i swojej Ojczyzny. Podejmowały również walkę o przetrwanie w obozach koncentracyjnych i zesłaniu na Syberii.
Wrzesień 1939 roku został na stałe wpisany do kalendarza jako data kolejnej, męczeńskiej śmierci Polski. W dzisiejszym dniu, w 80 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej składamy hołd wszystkim walczącym i poległym. Pamiętajmy, że to dzięki nim żyjemy dziś w wolnej Polsce. Za to im cześć i chwała. Niech na zawsze w pamięci naszego Narodu pozostaną imiona Tych, którzy życie oddali dla Ojczyzny. Korzystajmy również ze wspomnień i relacji naocznych świadków historii, którzy ten okres przeżyli i którzy nie zapomną nigdy momentu, w którym ich życie zostało pozbawione normalności, którym zostało zabrane dzieciństwo i młodość, czas, który tak bardzo kojarzy się z beztroską i zabawą. Pamiętajmy o nich i dajmy im odczuć, że są dla nas niezwykle ważni. Niech ich niezłomna i bohaterska postawa będzie dla nas drogowskazem w nauce, pracy i służbie dla Ojczyzny. Chwała Bohaterom!
Po zakończeniu przez panią dyrektor Jolantę Mazur oficjalnej części uroczystości, uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami udali się do swoich klas, aby omówić ważne kwestie organizacyjne związane z rozpoczęciem roku szkolnego.
Nauczyciele wraz z Dyrektorem PSP w Jaroszkach życzą uczniom naszej szkoły mnóstwa twórczej energii, niech nowy rok szkolny przyniesie same sukcesy naukowe i wychowawcze.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 w PSP w Jaroszkach
- 24.06.2019
- 36
„Moje życie jest w moich rękach.
Dziś, swoimi wyborami zapisuję swoją przyszłość.”
Barbara BaraldiUroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 w PSP w Jaroszkach
19 czerwca 2019 r. zakończenie roku szkolnego 2018/2019 tradycyjnie rozpoczęło się mszą świętą w Kościele parafialnym w Jedlni, a następnie uroczystość kontynuowana była na sali gimnastycznej w Publicznej Szkole Podstawowej w Jaroszkach. Było ono szczególne ze względu na fakt, że tegoroczni absolwenci, to uczniowie objęci nową reformą edukacji, którzy ukończyli ośmioklasową szkołę podstawową.
W czasie specjalnie na tę okazję przygotowanej akademii pożegnaliśmy naszych szanownych absolwentów. Uczniowie z młodszych klas przekazali wiele cennych wskazówek dla swoich kolegów, którzy wkraczają w nowy etap życia. Głos zabrała również pani Dyrektor Jolanta Mazur, która wymieniła liczne sukcesy i osiągnięcia ósmoklasistów oraz wręczyła świadectwa i wyróżnienia uczniom opuszczającym mury naszej szkoły. Sami absolwenci złożyli także ślubowanie, w którym zobowiązali się do godnego reprezentowania naszej szkoły oraz wcielania w życie wszystkich wartości i wiedzy zdobytej w czasie nauki w Publicznej Szkole Podstawowej w Jaroszkach. Zarówno uczniowie, nauczyciele na czele z panią Dyrektor oraz rodzice, nie kryli swojego wzruszenia.
Następnie pani Dyrektor wspólnie z wychowawcami klas wręczyła świadectwa i dyplomy dla uczniów oddziału przedszkolnego oraz kl. I-VII, którzy uzyskali najwyższą średnią i otrzymali świadectwo z paskiem. Pozostali uczniowie otrzymali świadectwa z rąk swoich wychowawców w klasach. Wręczone zostały również podziękowania dla rodziców, sponsorów oraz osób wspierających Publiczną Szkołę Podstawową w Jaroszkach. Bez wsparcia tych wszystkich osób, a w szczególności bez wsparcia i zaangażowania rodziców, tak liczne sukcesy naszych uczniów nie byłyby możliwe.
W naszych uszach brzmią wciąż jeszcze słowa piosenki:
„Do widzenia Przyjaciele
Wspólnych spraw mieliśmy wiele
Dziś ta nitka się urywa,
coś się kończy a coś się zaczyna”
Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji i zasłużonego wypoczynku.
WYKŁAD Z NEUROBIOLOGII NA UMCS W LUBLINIE- KL II
- 24.06.2019
- 7
Uczniowie PSP w Jaroszkach 17 czerwca uczestniczyli w wykładzie z neurobiologii na UMCS w Lublinie.
Uczniowie klasy 2 z PSP im. Jana Kochanowskiego w Jaroszkach w roku szkolnym 2018/2019 brali udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Przyroda z klasą”. Program trwał od września 2018 roku do 16 maja 2019 roku i był objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Uczestnicząc w projekcie uczniowie poznawali tajemnice przyrody. Podsumowaniem całorocznej pracy był udział w wykładzie z neurobiologii: Dlaczego nie można się samemu połaskotać? Wykład prowadziła dr Aneta Unkiewicz-Winiarczyk na UMCS w Lublinie. Uczniowie przeprowadzili doświadczenia oraz dowiedzieli się, co mózg „wie” od urodzenia, a czego się uczy. Poznali, z jakich części składa się mózg i która z nich odpowiada za daną czynność, a także czym są odruchy warunkowe i bezwarunkowe. Uczniowie dowiedzieli się także, że efektem łaskotek są dwa różne zjawiska: knismezja i gargalezja. Udział w wykładzie był wspaniałym podsumowaniem zdobytych wiadomości.
Dziękujemy firmom: Fut Stan-Trans Firma Usługowo Transportowa Grzegorz Stankiewicz oraz firmie „Dominator” PHU Małgorzata Amanowicz za bezpłatny dojazd na wykład.
Uczniowie klasy 2 z PSP im. Jana Kochanowskiego w Jaroszkach w roku szkolnym 2018/2019 brali udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Przyroda z klasą”. Program trwał od września 2018 roku do 16 maja 2019 roku i był jest objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Uczestnicząc w projekcie uczniowie poznawali tajemnice przyrody. Podsumowaniem całorocznej pracy był udział w wykładzie z neurobiologii: Dlaczego nie można się samemu połaskotać? Wykład prowadziła dr Aneta Unkiewicz-Winiarczyk na UMCS w Lublinie. Uczniowie przeprowadzili doświadczenia oraz dowiedzieli się, co mózg „wie” od urodzenia, a czego się uczy. Poznali, z jakich części składa się mózg i która z nich odpowiada za daną czynność, a także czym są odruchy warunkowe i bezwarunkowe. Uczniowie dowiedzieli się także, że efektem łaskotek są dwa różne zjawiska: knismezja i gargalezja. Udział w wykładzie był wspaniałym podsumowaniem zdobytych wiadomości.
Dziękujemy firmom: Fut Stan-Trans Firma Usługowo Transportowa Grzegorz Stankiewicz oraz firmie „Dominator” PHU Małgorzata Amanowicz za bezpłatny dojazd na wykład.
PIKNIK KL I i IV
- 24.06.2019
- 3
W piękne czerwcowe przedpołudnie uczniowie kl I i IV wybrali się na piknik. Ze szkoły powedrowali do swojej koleżanki, gdzie na trawniku spędzili miło czas, grając i bawiąc się oraz zajadając przysmaki przygotowane przez mamy.
Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji:-)
PRZEGLĄD PIOSENKI DZIECIĘCEJ LATO
- 17.06.2019
- 21
13 czerwca, w piekny letni dzień, uczniowie z kl 0 i kl II wzięli udział w ostatniej już części Przeglądu Piosenki "Lato" organizowanego przez MOK Pionki. Po zaprezentowaniu utworów na uczestników czekał słodki poczęstunek- oczywiśie nie obyło się bez ochłody w postaci pysznych lodów. Nastepnie dzieci tańczyły na dyskotece.
http://mok.pionki.pl/?p=8268
Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc i organizację transportu:-)
CZYTANIE NA TRAWIE- JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM...
- 09.06.2019
- 34
Starzy nie czytają? W młodych nadzieja. - Takie stwierdzenie stało się podstawą do stworzenia Ogólnopolskiej akcji Jak nie czytam- jak czytam. Dane pokazują, że liczba osób czytająych maleje po ukończeni 15 r. ż. stąd pomysł na akcję. W ubiegłym roku razem czytało 406 312 osób- założeniem jest pobicie zeszłorocznego rekordu. Nasza szkoła przyłączyła się do akcji po raz pierwszy organizując "Czytanie na trawie". Pogoda dopisała, także po czytaniu i zabawach czytelniczych, uczniowie zjedli śniadanie piknikowe a następnie oddali się radosnym tańcom na letniej dyskotece. "Czytanie jest fajne" - to komentarze ucestników😀 Cieszymy się bardzo, że akcja odniosła zamierzony sukces i okazało się że czytanie na świeżym powietrzu w cieniu rozłożystej lipy może sprawiać radość.
Podążając za słowami naszego patrona:
"Gościu siądź pod mym liściem
a odpocznij sobie..."
Na lipę Jan Kochanowski
a może tak odpocząć z książką...
Koordynatorem akcji była pani Joanna Jasek
XVIII OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM
- 09.06.2019
- 7
W dniach 3-7 czerwca wzięliśmy udział w wielkim święcie czytania jakim był XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. W tym tygodniu młodsi uczniowie mieli możliwość zapoznanai się z różnymi rodzajami tekstów- czytać można nie tylko książki... Tydzień zaingurowała pani dyrektor czytając tradycyjną lekturę "Misia Uszatka". Damian Wojdat zapoznał młodszych kolegów z bajką w j. angielskim "Snow white", natomiast Klaudia Pudło przeczytała e-booka. Dużą aktywnością czytelniczą wykazali sie uczniowie kl VI, którzy po lekturze magazynów (Świerszczyk, Odkrywca i Victor) postanowili stworzyć własne dzieła literackie- Martyna Strojek jest autorką Adventure a Julia Michałowska- Travel into space. Taki wspaniały rezultat akcji czytelniczej był ogromnym zaskoczeniem:-)
Czytajmy... teksty są dookoła nas... wystarczy się rozejrzeć 😀
Życzymy miłej lektury wakacyjnej!
PRZEDWAKACYJNE SPOTKANIE Z POLICJANTAMI
- 09.06.2019
31 maja odbyło się spotkanie z policjantami z Komisariatu Policji w Pionkach- starszym aspirantem Krystianem Pająkiem oraz starszą sierżant Justyną Adamską. Podczas spotkania zostały omówione zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w szkole i poza nią, zasady bezpiecznego zachowania na wakacjach a także zagrożenia płynące z niewłaściwego korzystania z Internetu czy zjawisko cyberprzemocy. Policjanci uświadomili także uczniom jakie konsekwencje prawne wynikają z korzystania z używek. Na zakończenie nasi goście złożyli dzieciom życzenia wesołych i radosnych wakacji oraz udanego wypoczynku. Od godziny 11.00 do 12.00 policjanci pełnili dyżur na który zostali zaproszeni rodzice, uczniowie oraz pracownicy PSP Jaroszki.
II FESTYN RODZINNY
- 03.06.2019
- 37
W dniu 25 maja 2019 r. przy współudziale Publicznej Szkoły Podstawowej oraz OSP w Jaroszkach, zorganizowany został Festyn Rodzinny pod hasłem "Cudownych rodziców mam". Cała impreza przebiegała na placu Ochotniczej Straży Pożarnej. Wśród zgromadzonych gości obecni byli m.in. wójt Gminy Pionki Mirosław Ziółek, przewodniczący Rady Gminy Dariusz Gonciarz, radni Konrad Dąbrowski, Tomasz Wróbel, Piotr Gębczyk, Sławomir Słomka, Sebastian Sałek, przedstawiciele Gminnego Zarządu Oświaty i Wychowania w Pionkach kierownik Małgorzata Warchoł oraz główny księgowy Alicja Olszewska, była dyrektor PSP w Jaroszkach Anastazja Jasek, ksiądz Janusz Smerda, emerytowana nauczycielka PSP w Jaroszkach Jadwiga Wolska oraz Krystyna Kupis emerytowany pracownik PSP w Jaroszkach, prezes GKS Królewscy Jedlnia Jan Gębczyk, sponsorzy i dobrodzieje PSP w Jaroszkach Barbara i Mariusz Delega oraz Barbara Rakowska, sołtysi Iwona Jaroszek, Alicja Żyła, Kazimierz Wilczek, Krzysztof Tabor, pracownik Gminnej Biblioteki w Jedni Wanda Karwicka, przedstawiciel zespołu "Królewskie Źródła" Krystyna Czachor oraz przedstawiciele Nadleśnictwa Kozienice Sylwia Nowak, Sławomir Pluta i Jacek Warchoł.
Całe przedsięwzięcie nie byłoby możliwe gdyby nie zaangażowanie uczniów, rodziców oraz nauczycieli PSP w Jaroszkach w przygotowanie niezwykle urozmaiconego programu artystycznego, stoisk z pysznymi domowymi wypiekami, napojami oraz gorącymi kiełbaskami, czy malowaniem twarzy. Hitem okazał się występ rodziców, na tapetę wzięty został popularny wiersz Juliana Tuwima "Rzepka", który został brawurowo wykonany przez ekipę artystów amatorów (reżyser Izabella Jasek oraz aktorzy Andrzej Michałowski, Danuta Stankiewicz, Danuta Sito, Monika Wolska, Anna Drózd, Magdalena Grzywacz, Joanna Kozłowska, Karolina Drózd, Marta Madej, Bartosz Jaroszek, narrator Małgorzata Amanowicz oraz w roli operatora Mikołaj Pionka).
Wielkie podziękowania należą się współorganizatorom festynu, czyli strażakom z OSP w Jaroszkach, prezesowi Krzysztofowi Jaskowi, komendantowi OSP Jaroszki Andrzejowi Kapuście oraz druhom Bartoszowi Jaroszkowi, Krzysztofowi Amanowiczowi, Zdzisławowi Pionce, Mikołajowi Pionce, Marcinowi Grzywaczowi, Jakubowi Jaskowi, Sylwestrowi Furdze, Andrzejowi Michałowskiemu, Marcinowi Jaroszkowi oraz Michałowi Jaroszkowi za techniczną organizację imprezy, za zorganizowanie konkursu z torem przeszkód, za niezwykle obleganą, szczególnie przez naszych milusińskich, atrakcję - dmuchany zamek, a w szczególności za to, że czuwają nad naszym bezpieczeństwem.
Dziękujemy również sponsorom, którzy przyczynili się do tego, by ten dzień był wyjątkowy i niepowtarzalny wójtowi Gminy Pionki Mirosławowi Ziółkowi oraz radnym Gminy Pionki, Konradowi Dąbrowskiemu, firmie Centrum Ciepła z Radomia http://www.centrumciepla.com.pl/szerokosc,1366, Grzegorzowi Stankiewiczowi, Elektrociepłowni Kielce, Marcie i Robertowi Potackim, Janowi Gębczykowi. Dzięki sponsorowi pani Barbarze Rakowskiej „Dwór Jakuba” wszyscy uczestnicy festynu mogli spróbować pysznej i sycącej grochówki.
Dodatkową atrakcją w postaci losu loterii fantowej była dostarczająca niezwykłych wrażeń przejażdżka stylowym motocyklem, zorganizowana przez Jakuba Jaska. Uczestnikom imprezy czas umilał zespół muzyczny, sponsorowany przez pana Konrada Dąbrowskiego. W rolę konferansjera znakomicie wcieliła się pani Karolina Sot Sosnowska.
Klimat wydarzenia najlepiej odda fotorelacja.
NAGRODY DLA PRZEDSZKOLAKÓW
- 30.05.2019
Dwoje przedszkolaków z oddziału przedszkolnego z PSP w Jaroszkach zostało nagrodzonych w konkursie
„Moja mama czarodziejka” Róża Grzywacz- nagroda,
Michał Drela – wyróżnienie. Opiekun pani Małgorzata Amanowicz. Konkurs zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Pionkach. Tematem konkursu był własnoręcznie wykonany portret mamy. W konkursie mogły brać dzieci uczęszczające do oddziałów przedszkolnych miasta Pionki oraz gminy Pionki.
Serdecznie gratulujemy.
LAUREACI X EDYCJI KONKURSU "MOJA MAŁA OJCZYZNA"- PIONKI I POWIAT RADOMSKI
- 28.05.2019
Wielki sukces naszych uczniów- aż 7 zostało laureatami X edycji konkursu "Moja mała ojczyzna" Pionki i Powiat Radomski. W tym roku tematem prac było życie i twórczość Stanisława Moniuszki. Uczestnicy mogli wykazać się zdolnościami w wielu dziedzinach np. napisać utwór poetycki, przygotować prezentację multimedialną, zaprezentować zdjęcia lub pracę plastyczną. Jako, że jednym z celów które realizujemy w procesie dydaktycznym jest miłość do ojczyzny i kultywowanie tradycji co roku uczniowie biorą czynny udział w tym konkursie. W tegorocznej edycji laureatami zostali:
plastyka
II miejsce Franciszek Jasek kl 0
wyróżnienie Amelia Tabor kl IV
fotografia
II miejsce Damian Wojdat kl VII
III miejsce Amelia Wojdat kl VI
wyróżnienie Mikołaj Sito kl VI
poezja
III miejsce Patrycja Siczek kl VIII
prezentacja multimedialna
II miejsce Gabriel Michałowski kl VIII
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów:-)
https://radomski24.pl/20190524179757/radom-sukcesy-uczniow-konkursie-nasza-mala-ojczyzna-pionki-i-powiat-radomski-1558742224
V Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków
- 22.05.2019
- 33
„Sprintem do maratonu”
22 maja przedszkolaki wzięły udział w V Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków, którego organizatorem jest miesięcznik Bliżej Przedszkola.
Jest to projekt zachęcający nauczycieli do przeprowadzania imprezy biegowej w przedszkolu. Celem jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. „Tygryski ‘’ z przedszkola do wspólnego biegania zaprosiły dzieci z klasy I i II a także przyszłych przedszkolaków. Do akcji włączyli się także rodzice, dziadkowie. Ze względu na pogodę, bieg odbył się w szkole. Każdy z uczestników imprezy otrzymał numer startowy tak, jak na prawdziwych zawodach sportowych. Przed biegiem odbyła się rozgrzewka. Dzieci w skupieniu rozpoczynały bieg, starając się jak najszybciej dobiec do mety. Jednak w naszym maratonie wszyscy byli zwycięzcami. Nie liczyło się zdobyte miejsce, a pokonanie wymierzonego dystansu w miłej atmosferze, promującej zdrowy styl życia. Łącznie w maratonie wzięło udział 28 dzieci. Przebiegły one 840 metrów. Za włożony wysiłek i przestrzeganie zasady „fair play” wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni medalami i dyplomami za przynależność do grona małych maratończyków. Zakończeniem akcji był wspólny poczęstunek i zabawa. W akcji krajowej brało udział 562 przedszkola.
Szkolnym koordynatorem była pani Małgorzata Amanowicz.
LAUREATKA KONKURSU PLASTYCZNEGO
- 21.05.2019
Natalia Wolska kl I zajęła I miejsce w konkursie plastycznym organizowanym przez KRUS- Bezpiecznie na wsi. Tegoroczna edycja ubiegła pod hasłem "Maszyna pracuje a dziecko obserwuje", Natalia wykonała piękną ilustrację do hasła i urzekła jurorów ujęciem tematu.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów:-)
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie