• Sukces uczniów w projekcie ogólnopolskim

• 08.03.2021

Zespół „Amarantuski” do którego należą uczniowie klasy drugiej  Publicznej Szkoły         w Jaroszkach zajął 3 miejsce w ogólnopolskim projekcie „Zdrowo jem, więcej wiem”            w edycji jesień-zima. Koordynatorem projektu jest pani Anna Winiarska.

Poprzez udział w projekcie uczniowie poznają zasady zdrowego odżywiania oraz zdobywają wiedzę na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.

Poznają zależności pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób oraz znaczenie codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie wiosennym.

• Zdrowe nietrudne

• 08.03.2021
        • Kulinarne podboje z Kupcem.

Uczniowie klasy drugiej w ramach ogólnopolskiego projektu „Zdrowe nietrudne” firmy Kupiec przygotowali ryż zapiekany z jabłkami i cynamonem. Dzieci przygotowały zdrowe i smaczne drugie śniadanie o niezapomnianym smaku oraz unoszącym się po szkole zapachu.

Koordynator projektu – Anna Winiarska

• „Mali inżynierowie. Co sprawia, że pomysł działa?”

• Dlaczego statek pływa?

Uczniowie klasy drugiej w czasie zajęć wykonali doświadczenia, dzięki którym sprawdzili, dlaczego jedne przedmioty toną, a inne utrzymują się na wodzie. Po obejrzeniu krótkiego mini wykładu na YouTube uczniowie poznali jak ludzie dawniej podróżowali, jak wyglądały pierwsze statki, jakie cechy musi posiadać statek, by przewozić ciężkie towary?
               Dowiedzieli się jak wygląda żaglówka, katamaran, kontenerowiec i tratwa. Główna aktywność na lekcji polegała na zbudowaniu wybranego modelu statku lub żaglówki. Podzieleni na grupy uczniowie, wcielili się w role kapitana, konstruktora i inwestora odpowiedzialnych za skonstruowanie obiektów pływających. Wykorzystując materiały papiernicze, plastikowe butelki, kartonowe tacki wykonali konstrukcje, które następnie  “zwodowali”. Podczas zabawy dzieci samodzielnie doświadczyły jakie prawa fizyczne opisują płynące statki.

Zajęcia odbyły się w ramach projektu „Mali inżynierowie. Co sprawia, że pomysł działa?”

Koordynator projektu – Anna Winiarska