• Laureaci konkursu powiatowego

• 22.05.2022
        • Gratulacje!

Dwoje uczniów z naszej szkoły: Adam Kozłowski (kl I) i Agnieszka Wolska (kl VII) zostało laureatami Powiatowego Konkursu Plastycznego "Karta z Wielkanocy". Konkurs został zorganizowany przez Dom Kultury "Borki".

Adaś zdobył I miejsce a Agnieszka wyróżnienie.

Uczniowie przygotowali piękne prace ukazujące tradycje wielkanocne.

• Laureat Turnieju BRD

• 18.05.2022
        • Gratulacje!!!

Jan Jasek (kl V) zajął II miejsce w XXIV Międzypowiatowym Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego "Bezpieczna Droga". Jan wyróżnił się znajomością przepisów ruchu drogowego oraz bezbłędnością podczas przejazdu przez tor przeszkód.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

• Laureaci turnieju BRD

• 18.05.2022
        • Gratulacje!!!

Szkolna drużyna rowerowa w składzie:

Piotr Drela kl IV

Weronika Jaroszek kl V

Jan Jasek kl V

Karolina Molendowska kl V

zajęła II miejsce w powiatowych eliminacjach XLIII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczniowie wykazali się znajomością przepisów ruchu drogowego oraz sprawnością na rowerowym torze przeszkód.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :-)

• Laureatka konkursu

• 08.05.2022
        • Gratulacje!!!

Serdecznie gratulujemy Weronice Jaroszek, uczennicy kl 5, która zajęła I miejsce w konkursie na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną. Konkurs został zorganizowany przez Muzeum Wsi Radomskiej.

Życzymy dalszych sukcesów:-)

• Wielkanoc w szkole

• 16.04.2022
        • - śniadanie wielkanocne

- przedstawienie "Wieziemy tu Kogucika"

- spotkanie z ks. kan. mgr Januszem Smerdą

• Kartki wielkanocne

• 16.04.2022
        • Piękne kartki wykonane przez naszych uczniów przekazaliśmy do osób i instytucji zaprzyjaźnionych z nasza szkołą:-)

• Niebieski Kwiecień

• 14.04.2022
        • Niebieski Kwiecień to miesiąc świadomości autyzmu- w naszej szkole również zrobiło się niebiesko. Taki dzień ma na celu przybliżenie zaburzeń ze spektrum autyzmu a także okazanie wsparcia i akceptacji dla osób zmagających się z tymi zaburzeniami.

• Laureaci konkursu plastycznego

• 14.04.2022
        • Gratulacje!!!

"Walentynka dla bohatera książkowego" to temat konkursu organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczna w Pionkach. Pięcioro naszych uczniów zostało laureatami tego ciekawego konkursu. Uczniowie wykonali walentynki m.in. dla Ani Shirley, Czerwonego Kapturka czy Roszponki.

Laureaci:

Nagrody: Stanisław Grzywacz, Róża Grzywacz

Wyróżnienia: Maja Tarczyńska, Władysław Grzywacz, Jan Jasek

• Świąteczne wypieki

• 11.04.2022
        • Uczniowie klasy 3 na zajęciach koła „MasterChef Junior” pod kierunkiem wychowawczyni Anny Winiarskiej piekli wielkanocną babkę. Wielkanocna babka jest nie tylko pyszna, to również wyjątkowa ozdoba wielkanocnego stołu. Symbolizuje dostatek, który ma zagwarantować rodzinie dobrobyt. Jest symbolem kulinarnych umiejętności, dlatego od najmłodszych lat nasi uczniowie poznają tajniki kulinarne.

• Laureaci konkursu wokalnego

• 01.04.2022
        • 31 marca odbył się konkurs wokalny „Cztery Pory Roku – Wiosna” organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach. Jury doceniło zdolności wokalne uczniów naszej szkoły, ponieważ aż trzy nagrody główne i jedno wyróżnienie otrzymali uczniowie z PSP w Jaroszkach. W kategorii przedszkola, nagrodę główną otrzymała solistka Antonina Jasek. W kategorii wiekowej klasy I-III nagrody powędrowały do uczniów z klasy 3. Nagrody główne otrzymali, solista Kacper Drózd, duet Róża Grzywacz i Antonina Sosnowska, wyróżnienie otrzymał zespół „Kwartet wiosenny” Kacper Siczek, Antoni Mąkosa, Przemysław Tabor i Władysław Grzywacz (kl. 1). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• 30.03.2022
        • Dzień bez plecaka był dniem wesołym, niezwykłym i bardzo kreatywnym. Wszyscy wykazali się niezwykłą pomysłowością i zaskoczyli swoimi wersjami tornistra:-)

• Laureatki konkursów recytatorskich

• 30.03.2022
        • Kolejnym sukcesem uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jaroszkach jest nagroda w eliminacjach miejskich 45. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” i uzyskanie kwalifikacji do finału konkursu uczennicy klasy V Heleny Grzywacz. W tym samym konkursie wyróżnienie uzyskała uczennica klasy V Maja Strojek. Nagrodę i kwalifikację do eliminacji powiatowych XXXIX Małego Konkursu Recytatorskiego otrzymała uczennica klasy VII Agnieszka Wolska. Naszą szkołę reprezentowali także Weronika Jaroszek z klasy V i Kacper Wolski z klasy VIII. Recytacje uczniów spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem i zostały docenione przez komisję oceniającą w składzie: • Adolf Krzemiński – Prezes Zarządu Towarzystwa Kultury Teatralnej „Ziemia Radomska” w Radomiu, Prezes Stowarzyszenia Literackiego „Łuczywo”, poeta, regionalista – przewodniczący Komisji. • Marian Popis – Członek Prezydium Towarzystwa Kultury Teatralnej „Ziemia Radomska” w Radomiu.

• Światowy Dzień Zespołu Downa

• 21.03.2022
        • 21 marca to dzień radosny i kolorowy nie tylko z okazji Pierwszego Dnia Wiosny ale również z powodu Światowego Dnia Zespołu Downa. Jest to święto ustanowione w 2005 roku, którego celem jest podniesienie świadomości na temat tego, czym jest Zespół Downa, a także wrażliwości na potrzeby osób nim dotkniętych. Symbolem solidaryzowania się z chorymi na Zespół Downa są kolorowe skarpetki... w naszej szkole też dziś królowały skarpetki nie do pary

• Laureatka eliminacji powiatowych OTWP

• 17.03.2022
        • Gratulacje!!!

Nina Wolska zajęła 3 miejsce w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Eliminacje odbyły się 12 marca w Leśnym Ośrodku Edukacyjnym w Jedlni- Letnisko.

• 08.03.2022
        • Podczas uroczystego apelu chłopcy złożyli życzenia wszystkim Paniom i koleżankom. Następnie zaśpiewali "Sto lat"- taki chór ma moc :-)

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet!