Zbiórka karmy dla ptaków
- 27.11.2022
- 9
Jest już późna jesień a wraz z nią pojawiły się pierwsze mrozy i coraz mniej jedzenia w przyrodzie. Uczniowie klasy 6 ze Szkolnego Koła Wolontariatu umyli i zamontowali karmnik oraz ogłosili zbiórkę karmy dla ptaków. Wraz z nastaniem pierwszych opadów śniegu będziemy gotowi, aby otworzyć „Ptasią stołówkę” dla skrzydlatych przyjaciół.
Spotkanie autorskie
- 20.11.2022
- 7
15 listopada uczniowie klas II i III uczestniczyli w spotkaniu autorskim pani Elizy Mikulskiej- autorką książek dla dzieci. Podczas spotkania dzieci poznały tajniki powstawania książek oraz dowiedziały się jakie tematy zostały zawarte w książkach autorstwa gościa. Spotkanie przebiegało w sympatycznej atmosferze- dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w rozmowie z p. E. Mikulską🙂Serdecznie dziękujemy Gminnej Bibliotece Publicznej w Jedlni za zaproszenie na spotkanie🙂
Laboratoria Przyszłości
- 20.11.2022
- 3
Podczas zajęć edukacji społecznej w klasie 1 pracowaliśmy z robotem Photon, który został zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Realizując temat „Tożsamość społeczna” uczniowie doskonalili umiejętność rozpoznawania własnych zainteresowań, rozwijali umiejętność dzielenia się z innymi oraz doskonalili umiejętność programowania z pomocą robota.
Szkolne śniadanie
- 12.11.2022
- 40
Jak wielką moc daje śniadanie doskonale wiedzą nasi uczniowie🙂 Dlatego wszyscy z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w Dniu Zdrowego Śniadania. Uczniowie własnoręcznie wykonali kolorowe i apetyczne kanapki a następnie zjedli je podczas klasowego śniadania. Takie kanapki bardzo smakowały uczniom.
Laureatki konkursu wokalnego
- 12.11.2022
GRATULACJE!!!
Maja Strojek (kl VI) i Helena Grzywacz (kl VI) to laureatki powiatowego konkursu wokalnego Idolek 17. Dziewczynki zachwyciły jurorów swoim talentem i wyśpiewały:Maja II miejsce a Helena III miejsce. Konkurs został zorganizowany przez MOK Pionki
.https://mok.pionki.pl/wyniki-powiatowego-konkursu-wokalnego-idolek-17/
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów:-)
Niepodległość... Pamięć...
- 12.11.2022
- 10
Niepodległość... Pamięć...
11 listopada to bardzo ważna data w życiu szkoły- tego dnia obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Uroczystość rozpoczęliśmy wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego (#szkoladohymnu). Następnie obejrzeliśmy piękny i wzruszający montaż słowno- muzyczny. Akademia była nie tylko wspaniałą lekcją historii, ale też okazją do wysłuchania wielu znanych każdemu Polakowi pieśni patriotycznych.
Szkoło Pomóż i Ty
- 06.11.2022
Szkolne Koło Wolontariatu „Podaruj serce” prowadzi sprzedaż cegiełek w ramach Akcji „Szkoło Pomóż i TY” 2022/2023. Akcja trwa od 1 września 2022 roku do 23 czerwca 2023 roku. Sprzedając cegiełki pomagamy 9-letniej Patrycji Ryś w zakupie specjalistycznego sprzętu ortopedycznego. Zebraną darowiznę finansową przekażemy na konto Fundacji na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych z siedzibą w Gdyni.
Dziękujemy za kupno cegiełek.
Zdrowo jem, więcej wiem.
- 06.11.2022
Uczniowie klasy 1 z PSP im. Jana Kochanowskiego w Jaroszkach biorą udział w trzynastej edycji ogólnopolskiego projektu edukacji prozdrowotnej „Zdrowo jem, więcej wiem”. Projekt ten to wieloaspektowa i spójna formuła wpisująca się w podstawy programowe Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Projekt trwa cały rok szkolny i jest podzielony na 2 etapy (jesienno-zimowy, wiosenny). W tym czasie w każdym etapie jest sześć zadań do zrealizowania – lekcje, konkursy, promocja podjętych działań oraz forum zdrowia z rodzicami.
Podczas zajęć lekcyjnych będziemy realizowali zagadnienia dotyczące zdrowego stylu życia, zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Lekcje będą realizowane w formie krótkich pogadanek i dyskusji, doświadczeń i zabaw, które w prosty sposób przekazują i utrwalają wiedzę.
Konkursy są tematycznie powiązane z zajęciami lekcyjnymi i ich celem jest m.in. utrwalenie wiadomości, pogłębianie zainteresowania uczniów zdrowym odżywianiem i stylem życia oraz rozwijanie kreatywności. Celem konkursów jest też promowanie wiedzy o zdrowym stylu życia wśród pozostałych uczniów w szkole.
Ostatnie dwa zadania to promocja podjętych działań oraz forum zdrowia z rodzicami. Rodzice są najważniejszymi osobami w życiu dziecka – od ich wiedzy i świadomości zależy sposób odżywiania dzieci. Celem tych zadań jest przekazanie zdobytej wiedzy rodzicom oraz całej społeczności szkolnej/przedszkolnej.
W trakcie realizacji zadań konkursowych nauczyciel dokumentuje ich przebieg, a następnie pisze raport, który składa się z 6 części (każda poświęcona jednemu zadaniu). Wraz z dokumentacją fotograficzną przesyła do oceny.
Wkrótce więcej informacji z naszych działań.
Wzorem ubiegłych lat projekt objęła honorowym patronatem Małżonka Prezydenta RP, Agata Kornahauser-Duda.
„OD POZYTYWNYCH EMOCJI DO POZYTYWNYCH RELACJI”
- 06.11.2022
- 10
W październiku odbył się w szkole apel dotyczący Zdrowia Psychicznego. Inspiracją był obchodzony 10 października Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, który ma na celu zwrócenie uwagi na konieczność zadbania o swoje samopoczucie psychiczne. Pani Małgorzata Amanowicz przedstawiła co to jest zdrowie psychiczne, jak dbać o zdrowie psychiczne, kto może nam pomóc. Przedstawiła także ważne telefony. Nadmieniła, iż w szkole jest zespół ekspertów do spraw pomocy psychologiczno- pedagogicznej. W każdej chwili można prosić o pomoc. Każdy uczeń może zwrócić się także do swojego wychowawcy. Następnie wspólnie cała społeczność szkolna ustaliła wspólny przepis na zdrowie psychiczne. Potem zaśpiewano i zatańczono piosenkę „Góry do góry”…
Apel miał na celu uświadomić nam jak ważne jest zadbanie zarówno o zdrowe ciało, jak i zdrowego ducha oraz to, że -tak naprawdę- to od nas w dużym stopniu zależy jak będziemy sobie radzić z codziennością- jej wyzwaniami, problemami, ale i celami, które sobie wyznaczamy..
KULTURALNA SZKOŁA NA MAZOWSZU Szkolna wycieczka do Muzeum Wsi Radomskiej
- 06.11.2022
- 53
21 października uczniowie klas 0, I, II, III wyruszyli na wycieczkę do Muzeum Wsi Radomskiej w ramach programu pn. „Kulturalna szkoła na Mazowszu’” Celem wyjazdu było upowszechnianie dziedzictwa kulturowego wśród wychowanków naszej szkoły. Tego dnia uczniowie wzięli udział w warsztatach „Od ziarenka do bochenka” podczas, których przedstawiono proces obróbki ziarna od momentu zasiewu do produktu końcowego jakim jest chleb. Podsumowaniem warsztatów było samodzielne przygotowanie bułek, które po upieczeniu od razu zostały zjedzone.
Na zakończenie grupa udała się na zwiedzanie skansenu, podczas którego wszyscy podziwiali różne zagrody, a przede wszystkim poznawali dawny styl życia. Uczniów zachwyciły ekspozycje stałe, które umieszczone zostały we wnętrzach wiejskich budynków.
Tego typu wyjazd spełnił bardzo ważną funkcję wychowawczą i edukacyjną.
Stał się inspiracją do tego, by zachęcić młode pokolenia do czynnego i świadomego uczestnictwa w kulturze na Mazowszu.
Wycieczka do Krakowa
- 04.11.2022
19.10.2022 r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. J. Kochanowskiego w Jaroszkach wraz z opiekunami wyruszyli na trzydniową wycieczkę do Krakowa. Wyjazd został zrealizowany w ramach przedsięwzięcia M E i N pn. Poznaj Polskę.
W drodze do Krakowa zatrzymaliśmy się w Bochni, aby zwiedzić najstarszą w Polsce kopalnię soli. Na uczestników wycieczki czekali przewodnicy, którzy w interesujący sposób opowiadali o powstaniu kopalni. Uczniowie byli bardzo zaciekawieni przedstawioną historią . Ogromne wrażenie zrobił na nich przejazd podziemną kolejką oraz przepłynięcie łódkami po słonej wodzie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się projekcje multimedialne prezentujące ciężką pracę górników wydobywających sól.
Po zwiedzeniu kopalni udaliśmy się do Krakowa, do One World Hostel, aby się zakwaterować. Później przeszliśmy do restauracji In Vito na obiad i spacer na Planty.
Drugi dzień rozpoczęliśmy od zwiedzenia Kopca Kościuszki. Najpierw przewodnicy oprowadzili nas po wystawie ,,Kościuszko- bohater ciągle potrzebny”, a następnie udaliśmy się na Kopiec Kościuszki. Pogoda nam dopisała i mogliśmy obejrzeć wspaniałą panoramę Krakowa, w oddali dostrzegliśmy również Tatry.
Drugim punktem zwiedzania był Zamek Królewski na Wawelu. Zanim udaliśmy się na zamek odwiedziliśmy Smoka Wawelskiego. Był to czas żeby zrobić sobie zdjęcia oraz „upolować” moment, kiedy smok będzie ział ogniem. Cierpliwość została nagrodzona, oklaski były wyrazem zadowolenia uczniów.
Na zamku czekały na nas panie przewodniczki, które rozdały uczestnikom słuchawki, dzięki temu mogliśmy bez przeszkód słuchać historii Wawelu, opowieści o zbiorach muzealnych. Podziwialiśmy wspaniałe arrasy, obrazy, komnaty oraz zbiory w skarbcu królewskim. Po dwóch godzinach zwiedzania udaliśmy się jeszcze do Katedry Wawelskiej. Pani Przewodnik opowiadała nam o wydarzeniu, które miało miejsce 07.05.1966 r. . Było to spotkanie poświęcone Millenium Chrztu Polski. Później udaliśmy się do Bazylki św. Michała Archanioła i św. Stanisława na Skałce, gdzie Prymas Stefan Wyszyński wygłaszał kazania do wiernych. Po długim dniu udaliśmy się na obiad.
Trzeci dzień pobytu w Krakowie rozpoczęliśmy od spotkania z panią przewodnik, która zabrała nas do miejsc związanych z pobytem Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W sposób ciekawy i dostępny dla wszystkich pani przewodnik opowiadała o pobycie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w tym mieście. Zwiedziliśmy Muzeum Archidiecezjalne, Pałac Biskupi, Bazylikę Mariacką- uczniowie byli zachwyceni ołtarzem oraz obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej. Po wyjściu z bazyliki wysłuchaliśmy hejnału z Wieży Mariackiej oraz legendy dotyczącej przerwanego hejnału.
Następnym punktem zwiedzania był Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego. Spacerując alejkami założonego w 1783 r. ogrodu podziwialiśmy piękno jesiennych roślin. Największe wrażenie zrobiły na nas szklarnie Victoria, w których zgromadzono piękne okazy tropikalnych storczyków, palmiarnia, tropikalne rośliny użytkowe. Ogromną ciekawość wzbudziły rośliny mięsożerne.
W drodze powrotnej do domu zatrzymaliśmy się w Sanktuarium w Łagiewnikach. W skupieniu wysłuchaliśmy informacji dotyczących powstania Sanktuarium, odwiedziliśmy grób św. Faustyny oraz pomodliliśmy się w Sanktuarium.
Wycieczka była bardzo udana. Uczniowie wrócili zadowoleni, pełni wrażeń, nowych doświadczeń i wiadomości.
Pasowanie uczniów kl I oraz akademia z okazji DEN
- 29.10.2022
- 8
13 października 2022 r., w Publicznej Szkole Podstawowej w Jaroszkach, odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej. Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem dyrektor szkoły pani Jolanty Mazur, która powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów. Wśród zaproszonych gości byli Rodzice oraz przedstawiciele Gminy Pionki: wójt Mirosław Ziółek, sekretarz Katarzyna Konopska, kierownik Gminnego Zarządu Oświaty i Sportu Alicja Olszewska oraz radny Konrad Dąbrowski. Uczniowie pierwszych klas przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Pierwszoklasiści przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała dyrektor Jolanta Mazur w towarzystwie wychowawcy klasy pani Anny Winiarskiej. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Jaroszkach. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki od kolegów z klasy 2, przedstawicieli Gminy Pionki oraz proboszcza ks. Janusza Smerdy. Cieszymy się, że pierwszoklasiści są już pełnoprawnymi uczniami i życzymy im powodzenia oraz sukcesów w nauce. Jesteśmy przekonani, że od tej pory, będą oni godnie reprezentowali naszą SZKOŁĘ, a zdobywanie wiedzy będzie dla wszystkich radością. Dalsza część uroczystości poświęcona była obchodom Dnia Edukacji Narodowej. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Żartobliwe scenki z życia szkoły wprawiły wszystkich w dobry nastrój.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie