GRATULACJE!!!
Weronika Jaroszek (kl IV) zajęła I miejsce w konkursie plastycznym "Tradycyjna palma wielkanocna regionu radomskiego" orgaznizowanym przez Muzeum Wsi Radomskiej.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów:-)
GRATULACJE!!!
Weronika Jaroszek (kl IV) zajęła I miejsce w konkursie plastycznym "Tradycyjna palma wielkanocna regionu radomskiego" orgaznizowanym przez Muzeum Wsi Radomskiej.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów:-)
GRATULACJE!!!
Martyna Strojek (kl VIII) zajęła II miejsce w konkursie muzycznym organizowanym przez LO im. M. Dąbrowskiej w Pionkach.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów:-)
video-1616933034.mp4
GRATULACJE!!!
Stanisław Grzywacz (oddział przedszkolny Tygryski) zdobył nagrodę w konkursie plastycznym "Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna" organizowanym przez MOK Pionki.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów:-)
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/zawieszenie-pracy-stacjonarnej-przedszkoli-do-11-kwietnia
Drodzy mieszkańcy,
w dniu 1 kwietnia 2021 r., w całej Polsce rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań NSP 2021. Powszechny spis ludności i mieszkań odbywa się, co 10 lat i jest jedynym badaniem, które pozwala na pozyskanie szczegółowych informacji o liczbie ludności, jej terytorialnym rozmieszczeniu, strukturze demograficzno-społecznej i zawodowej, a także o ilościowym i jakościowym stanie zasobów mieszkaniowych i budynkowych. Spisem objęci są:
• mieszkańcy Polski – zarówno Polacy, jak i cudzoziemcy,
• stali mieszkańcy Polski przebywający w czasie spisu za granicą.
Obowiązkową metodą jest samospis internetowy. W tym celu należy wejść na stronę GUS - www.spis.gov.pl i wypełnić formularz spisowy. Jeżeli nie można tego zrobić we własnym zakresie, należy odwiedzić urząd gminy, gdzie zorganizowane zostanie stanowisko komputerowe tzw. Gminny Punkt Spisowy do przeprowadzenia samopisu internetowego, a niezbędnej pomocy w tym zakresie udzielą pracownicy Urzędu, będący członkami Gminnego Biura Spisowego.
W przypadku, gdy w żaden sposób nie będzie można wykonać samospisu internetowego, należy zadzwonić na infolinię: 22 279 99 99 i spisać się przez telefon. Jeśli nie spiszesz się przez internet ani przez telefon, skontaktuje się z Tobą rachmistrz telefonicznie lub bezpośrednio, aby przeprowadzić spis.
Udział w spisie jest obowiązkowy – tak stanowi ustawa spisowa. Dane jednostkowe zbierane i gromadzone w badaniach przeprowadzanych w ramach statystyki publicznej są poufne i podlegają szczególnej ochronie. Pracownicy statystyki publicznej są zobowiązani do przestrzegania tajemnicy statystycznej.
Prosimy wszystkich o zaangażowanie i zachęcamy do włączenia się w upowszechnianie informacji o spisie. Liczymy się dla Polski !
Gminny Komisarz Spisowy
Mirosław Ziółek/-/
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci".
Aż tyle sprzętu udało się zebrać 👏👏👏
Dzięki zbiórce szkoła otrzymała bon na zakup sprzętu sportowego
🙂
DZIĘKUJEMY🙂
#dzienkolorowejskarpetki
21 marca to nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny ale także Światowy dzień Zespołu Downa.
Marzanno, marzanno
zimowa panno
Zgodnie z tradycją uczniowie klas 0- III pożegnali zimę i powitali wiosnę. Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny uczniowie zrobili Marzanny, które zostały spalone. Zima była piękna w tym roku ale już wszyscy wyczekują z niecierpliwością pierwszych oznak wiosny. Żeby chociaż trochę umilić ten czas oczekiwania uczniowie wzięli udział w naszej szkolnej akcji "Zielono mi".
Piękne prace wielkanocne naszych uczniów:-) Brawo dla wszystkich, którzy przygotowali te wspaniałe kartki, palmy i stroiki:-)
Palmy i ozdoby to prace konkursowe, natomiast kartki z życzeniami będą przekazane do osób i instytucji zaprzyjaźnionych z naszą szkołą.
Na kółku ,,Mały badacz i odkrywca" klasa 1 poznaje tajemnice z przeszłości. Mosty zwodzone zbudowane przez chłopców doskonale działały i pięknie wyglądały.
Dbamy także o nasze środowisko, zbudowaliśmy więc ,, pożeracza baterii", wiadomo już gdzie odkładać zużyte baterie.
Zasialiśmy rzeżuchę, sprawdziliśmy jak lepiej rośnie , czy w zakrytej miseczce czy też odsłoniętej. Ta w zakrytej była mniejsza i bledsza, ale zjedliśmy obie. Smakowała:-)
Uczniowie pieką chleb.
Uczniowie klasy drugiej w ramach ogólnopolskiego projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” pod nadzorem wychowawczyni Anny Winiarskiej samodzielnie przyrządzili chleb. Dzieci z dużym zaangażowaniem odmierzały składniki z których upiekli pyszny i zdrowy chleb. Zapach pieczonego świeżego chleba rozniósł się po całej szkole. Uwieńczeniem zajęć kulinarnych było wspólne drugie śniadanie.
12 marca- Dzień Matematyki
Ziemia się liczy...
Dziękujemy za nominację od Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Pionkach.
Swoją nominację do udziału w CHALLENGU #sloneczkodlaolusia kierujemy do:
1. GZOiW w Pionkach
2. PSP im. Armii krajowej w Suchej
3. Szkoła Specjalna w Zespole Szkół im. J. Śniadeckiego w Pionkach
4. Gminna Biblioteka Publiczna w Jedlni
5. Ochotnicza Straż Pożarna Jaroszki
Zadanie polega na zrobieniu zdjęcia ze słoneczkiem, umieszczeniu go w mediach społecznościowych, wpłacie minimum 10 złotych na rzecz Olusia i nominowaniu co najmniej 5 instytucji lub osób do dalszej akcji.
Potrzebna jest pilna pomoc finansowa, ponieważ nowotwór uderzył ponownie ze zdwojoną siłą. Rodzice chłopca wykonali prywatnie badanie PET-MR. Płynna biopsja wykazała obecność komórek nowotworowych we krwi. Kolejne złe informacje to badania wykonane w CZD 19.01 i w kolejnych dniach. W szpitalu okazało się, że poziom AFP to już 440 j., jednak najgorsze przyszło w piątek 22 stycznia. Po wykonaniu TK jamy brzusznej i klatki piersiowej okazało się, że jest guz 8 mm na płucach . Zdecydowano o wdrożeniu od 23.01 bardzo agresywnej chemioterapii, składającej się z 4 toksycznych cytostatyków, które w zamierzeniu mają wybić wszystkie obecne komórki nowotworowe we krwi oraz guz. Po 1 cyklu, po 2 dniach, z kipiącego ponownie energią dziecka pozostał tylko cień... smutnego, niewinnego, małego chłopca.
Dlatego zwracamy się z ogromną prośba do wszystkich Państwa o mobilizację oraz wsparcie w walce o życie i zdrowie małego Olusia.
Poniżej link do wpłat:
https://zrzutka.pl/pomoc-w-powrocie-do-zdrowia-dla-2...
Zachęcamy do wzięcia udziału i wpłatę na rzecz Olusia!
Wierzymy, ze wspólnie uda nam się pokonać chorobę i przywołać uśmiech na twarzy chłopczyka i jego bliskich! Do Dzieła !!!!
#NaszaFlagaPL
Ogólnopolski konkurs plastyczny
dla uczniów klas I–III i IV-VIII szkół podstawowych.
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wracamy-czasowo-do-nauki-zdalnej-w-szkolach
Nauka hybrydowa w klasach I-III szkół podstawowych w województwie mazowieckim od 15 do 28 marca.
W związku zapowiedzią wprowadzenia nowych obostrzeń sanitarnych od dnia 15 marca 2021 r. m.in. na terenie województwa mazowieckiego, przekazujemy informację o funkcjonowaniu szkół i placówek. Od poniedziałku 15 marca br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych z województwa mazowieckiego będą mieli zajęcia w systemie tzw. hybrydowym, a dzieci i młodzież ze starszych klas nadal będą się uczyć zdalnie. Od 15 do 28 marca zajęcia w szkołach podstawowych na terenie województwa mazowieckiego dla uczniów klas I-III będą prowadzone hybrydowo, tzn. naprzemiennie. Co to w praktyce oznacza? Dyrektor szkoły będzie zobowiązany zorganizować naukę, stosując następującą zasadę:
nie więcej niż 50 proc. uczniów będzie mieć zajęcia w budynku szkoły
co najmniej 50 proc. uczniów będzie mieć lekcje zdalnie.
Do decyzji dyrektora szkoły należy ustalenie harmonogramu prowadzenia zajęć zgodnie z powyższym podziałem, biorąc pod uwagę, w miarę możliwości, równomierne i naprzemienne realizowanie tych zajęć przez każdego ucznia w szkole czy zdalnie.
Starsi uczniowie z naszego regionu będą uczyć się na dotychczasowych zasadach.
Utrzymane są również zasady pracy placówek wychowania przedszkolnego.
Kuratorium Oświaty w Warszawie
https://www.kuratorium.waw.pl/pl/informacje/aktualnosci/15570,Nauka-hybrydowa-w-klasach-I-III-szkol-podstawowych-w-wojewodztwie-mazowieckim-od.html
Kuratorium Oświaty w Warszawie
Najważniejsze informacje wstecz Najważniejsze informacje dalej N
Marzec, marzec pięknie się wystroił,
w kole, w kole, między dziećmi stoi...
Z okazji Dnia Kobiet
Najserdeczniejsze przyjmijcie życzenia, zdrowia, humoru, zadowolenia, pogody ducha i wiele radości, ze strony wszystkich moc serdeczności.
Ostatni tydzień lutego upłynął pod znakiem prehistorii i dinozaurów.
Grupa dzieci pracowała metodą projektu badawczego. Cele ogólne projektu to:
- wykorzystywanie i tworzenie okazji do pogłębiania wiedzy na temat dinozaurów
- budzenie zainteresowań dzieci otaczającym światem, prehistorią
- kształcenie mowy komunikatywnej poprzez wypowiedzi dzieci
- rozwijanie umiejętności współpracy z nauczycielem i grupą
W czasie wielu zabaw dzieci poznały historię dinozaurów, prawdopodobne przyczyny ich wyginięcia, rodzaje oraz bardzo trudne nazwy. Stały się przez chwilę paleontologami i prowadziły prawdziwe wykopaliska w piachu oraz wydobywały dinozaury z lodu. Budowały szkielety z klocków, papierowych rurek i makaronu. W kolejnym dniu sprawdzały jedną z hipotez wyginięcia dinozaurów - wybuch wulkanu. Wykonały eksperyment i stworzyły prawdziwy wulkan. Tematyka dinozaurów stała się też okazją do rozwijania kompetencji matematycznych (przeliczanie, orientacja przestrzenna, tworzenie zbiorów).
Aby zgłębić swoją wiedzę na ten temat obejrzały też profesjonalną prezentację, z której dowiedziały się jak mógł wyglądać świat sprzed 65 milionów lat, poznały techniki pracy paleontologów, obejrzały zdjęcia z muzeów, w których znajdują się prawdziwe kości dinozaurów oraz skamieliny.
W rolę ekspertów, wcielili się uczniowie Piotruś, Adaś i Władek. Chłopcy bardzo interesują się tą tematyką. Opowiedzieli wiele ciekawostek oraz odpowiedzieli na bardzo trudne pytania kolegów i koleżanek. Dzieci szukały dinozaurów spacerując w pobliżu szkoły. Znalezione jajko wywołało wiele radości i kryło w środku małe dinusie. Przedszkolaki uczyły się piosenki i masażyku o dinozaurach. Zakończeniem tego fascynującego tematu było stworzenie kącika tematycznego pod hasłem "Park Jurajski", w którym znalazły się okazy różnych dinozaurów przynoszonych z domu przez dzieci oraz te które same stworzyły na zajęciach, książki tematyczne oraz film o dinozaurach. Wspólnie wykonano przestrzennego dinozaura, który ozdobił szkolny korytarz.
Plany na przyszłość? Wycieczka do prawdziwego „Parku Jurajskiego”!
Zespół „Amarantuski” do którego należą uczniowie klasy drugiej Publicznej Szkoły w Jaroszkach zajął 3 miejsce w ogólnopolskim projekcie „Zdrowo jem, więcej wiem” w edycji jesień-zima. Koordynatorem projektu jest pani Anna Winiarska.
https://zdrowojem.fundacjabos.pl/
https://zdrowojem.fundacjabos.pl/index.php?m=wy&idwyniku=4
Poprzez udział w projekcie uczniowie poznają zasady zdrowego odżywiania oraz zdobywają wiedzę na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.
Poznają zależności pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób oraz znaczenie codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.
Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie wiosennym.
Róża Grzywacz i Przemysław Tabor oraz Kacper Drózd wyspiewali nagrody w konkursie wokalnym "Cztery pory roku- zima". Konkurs został zorganizwoawny przez MOK Pionki.
Serdecznie gratulujemy młodym artystom i życzymy dalszych sukcesów:-)
Powered by aSc EduPage